Majówka w Muzeum we Wdzydzach

Wczytuję mapę...

Data/Czas
01/05/2017 - 03/05/2017
10:00 - 18:00

Lokalizacja
Muzeum we Wdzydzach

Reklamy

Kategoria


Majówka w Muzeum we Wdzydzach z pewnością zapadnie wam w pamięci! Organizator przygotował moc atrakcji. W ramach odtwarzania Kaszubskich zwyczajów odbędzie się pochód w Môjikiem. Sprawdź program wydarzenia!

Wedle dawnych wierzeń na początku maja budzą się do życia wszelkie złe moce: czarownice, demone i wszelkie inne okropieństwa. Aby odstraszyć złe moce i uroki, znaczy się drzwi wizerunkiem krzyża i przybija do nich ciernie. Majówka w Muzeum to wydarzenie, na którym zapoznacie się z takimi obrzędami. 

Sprawdź: Pierwszy Kaszubski Rajd Krajoznawczy Perkun

W pierwszą niedziele maja odbywa się tradycyjny pochód z Môjikiem. Jest to wieczne zielone drzewko, udekorowane podobiznami patronów i kolorowymi wstążkami. Staje się ono symbolem odradzającego się życia, zwycięstwa wiosny nad zimą, dobra nad złem i światła nad ciemnością! Zobacz, co jeszcze przygotowano dla gości!

Majówka w Muzeum we Wdzydzach – PROGRAM:

  • widowisko obrzędowe „Môjik”, początek o 12.00 przy chałupie
  • latanie na miotłach i ożogach
  • zabawy pasterskie
  • pokazy tradycyjnych rzemiosł, zajęć domowych i gospodarskich: toczenie garnków z gliny, tkanie szmaciaka, wyrób tabaki, wykuwanie gwoździ, malowanie szklanych obrazów, dawne zabawy i zabawki.

Organizatorem wydarzenia jest Muzeum – Kaszubski Park Etnograficzny im. Teodory i Izydora Gulgowskich  we Wdzydzach Kiszewskich.

fot.mat.organizatora

Majówka w Muzeum
fot.mat.organizatora/Majówka w Muzeum

Majówka w Muzeum we Wdzydzach