Tegoroczny Światowy Zjazd Kaszubów połączony jest z Jarmarkiem Kaszubskim, a wszystko odbywa się w kartuskim Parku Solidarności. Do „stolicy Kaszub” przybyli Kaszubi z różnych zakątków regionu i nie tylko. Jest naprawdę tłumnie i upalnie! Nie brakuje też licznych regionalnych wystawców, a wydarzenie uświetniła swoim występem m. in. Kaszubska Influencerka. Zobacz zdjęcia – więcej materiałów wkrótce!
Wiadomości
Kartuzy. Zobacz, które parkingi będą jutro wyłączone z użytkowania
Jutro Światowy Zjazd Kaszubów w Kartuzach. Zobacz, które parkingi w „stolicy Kaszub” będą ogólnodostępne, a które zostaną wyłączone z użytkowania w związku ze zjazdem.
Zobacz rozkład jazdy „Transcassubii” na Zjazd Kaszubów w Kartuzach!
To już jutro! Kaszubi z różnych zakątków Pomorza (i nie tylko) przyjadą do „stolicy Kaszub” z okazji Światowego Zjazdu Kaszubów. Wydarzenie to oczywiście nie mogłoby się obyć bez słynnej „Transcassubii”, czyli specjalnego pociągu, który zabierze mieszkańców regionu do Kartuz. Zobacz rozkład jazdy!
Sulęczyno. Dwóch „amatorów nalewek” złapanych. Ukradli alkohol za ponad 145 tys. zł
Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców pow. kartuskiego, którzy w okresie od maja do lipca dokonali kradzieży 121 kartonów nalewek po 12 sztuk butelek o pojemności 0,7 litra. Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie. Zatrzymani – 40-latek i 36-latek – usłyszeli zarzuty kradzieży.
Wszedł na słup wysokiego napięcia i… skoczył!
Na szczyt słupa wysokiego napięcia na Pogórzu (Gdynia) wszedł w środę po południu 36-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego – pisze portal Trójmiasto.pl. Policja przez 4 godz. negocjowała z mężczyzną, lecz ten zdecydował się… skoczyć na ziemię.
Szambiarka.pl: Wygodne i nowoczesne rozwiązanie dla wywozu nieczystości płynnych już dostępna na Pomorzu!
W dzisiejszych czasach technologia zmienia wiele aspektów naszego życia, ułatwiając nam wykonywanie codziennych czynności. Teraz również gospodarka odpadami może być jeszcze łatwiejsza i bardziej wygodna dzięki Szambiarka.pl.
Zdunowice. Prowadził auto po pijanemu. „Wydmuchał” 2 promile
Wczoraj policjanci z Sulęczyna zatrzymali 40-letniego kierowcę, który zdecydował się wsiąść ” za kółko” mimo tego, że wcześniej spożywał alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w swoim organizmie 2 promile alkoholu. Jaka spotkała go kara?
Nadchodzą burze! IMGW ostrzega
„Dziś popołudniu możliwe gwałtowne burze z gradem i silny wiatr. Zachowaj ostrożność i zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr” – ostrzega IMGW.







