Triathlon Przechlewo: zawodnicy zebrali ponad 7 tys. zł na szczytny cel [ZDJĘCIA]

Triathlon Przechlewo 2017. 30 394 kilometrów rowerem i 13 524 kilometrów biegiem pokonali uczestnicy trzeciej edycji akcji „Naszym celem pomaganie poprzez rower i bieganie”. Dzięki nim cel charytatywny wsparty zostanie kwotą 7 097 zł. [Zobacz zdjęcia!]

 

„Naszym celem pomaganie poprzez rower i bieganie” to akcja spółek Poldanor i Prime Food z udziałem ich pracowników. W trzeciej edycji sklasyfikowanych zostało 73 kolarzy i biegaczy, w tym 15 osób, które wybrały obie dyscypliny sportu. Kolarz z najlepszym rezultatem pokonał w 8 miesięcy 4 241 km, a biegacz – 1 641 km.

Zobacz też: Konkurs fotograficzny „Kaszuby w ruchu”

– Uzyskując tyle kilometrów musiałem „zaliczyć” 134 treningi – mówi Dariusz Kaczmarski, który kolejny rok z rzędu wybiegał najwięcej kilometrów.  – Nie miałem i nie mam specjalnej motywacji, po prostu lubię biegać i mam na to czas. Lubię pomagać, a jak mogę łączyć to z czymś innym, co lubię, to dlaczego miałbym tego nie robić? – pyta retorycznie zawodnik .

– Jestem zdania, że kiedy ja będę potrzebował pomocy, kiedyś mi się to odwzajemni. Czy wystartuję w następnej edycji? Niestety na chwilę obecną nie mogę tego określić, ponieważ jestem po kontuzji. Zobaczymy, co przyniesie los – dodaje.

Triathlon Przechlewo 2017:  „Naszym celem pomaganie poprzez rower i bieganie”

Z roku na rok liczba uczestników akcji wzrasta (w porównaniu z poprzednią edycją było ich prawie dwa razy więcej). Zawodnikom udało się także pokonać rekordową liczbę kilometrów. Najlepsi wybrali cel charytatywny, na który zostaną przeznaczone zebrane środki. Wśród beneficjentów znalazły się m.in. potrzebujące dzieci z okolic Przechlewa.

Uroczyste zakończenie akcji było również okazją do rozpoczęcia jej kolejnej edycji i przedstawienia planów uczestników na najbliższy sezon (obfitujący w rekordową liczbę startów i ciekawych dokonań zawodników). Będą oni zbierać kilometry m.in. w ramach projektu #TRIpaka przygotowującego ich do sierpniowego Prime Food Triathlon Przechlewo 2017.

W 2017 roku razem z kilkoma innymi zawodniczkami planujemy wziąć udział w większej liczbie imprez sportowych niż w 2016 roku – deklaruje  Marta Stępień, koordynatorka akcji „Naszym celem pomaganie poprzez rower i bieganie”.  – Zapisanie się na zawody motywuje do systematycznej pracy. Osobiście dodatkowy napęd do działania dają mi kilometry treningowe, gdyż jest ich więcej niż startowych. Największą radość i satysfakcję czerpię jednak z celu akcji i faktu, że dzięki niej można łączyć pasję z możliwością pomocy drugiemu człowiekowi – podsumowuje organizatorka.

Skomentuj: Prime Food Triathlon Przechlewo 2017: triathloniści zebrali ponad 7 tys. zł na szczytny cel [ZDJĘCIA]

Jeden Komentarz

  1. brawo!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*