Śmiertelny wypadek w Hopowie

Śmiertelny wypadek w Hopowie

Kierowca hyundaia, podczas wyprzedzania tira, czołowo zderzył się z ciężarówką i poniósł śmierć na miejscu. Dokładne okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniać śledczy.

W czwartek po godzinie 15 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w Hopowie. Na miejsce natychmiast udali się funkcjonariusze ruchu drogowego, którzy wstępnie ustalili, że 85-letni kierowca hyundaia, jadąc w kierunku Kościerzyny, nie zdążył ukończyć manewru wyprzedzania tira i czołowo zderzył się jadącym z przeciwka samochodem ciężarowym. W wyniku tego kierowca osobówki poniósł śmierć na miejscu. Funkcjonariusze ruchu drogowego wraz z technikiem kryminalistyki wykonali oględziny pojazdów, miejsca wypadku drogowego oraz dokumentację fotograficzną. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierowcy ciężarówek byli trzeźwi. Sporządzona dokumentacja została przekazana śledczym, który będą dokładnie wyjaśniać okoliczności tego zdarzenia.

Każdego dnia funkcjonariusze ruchu drogowego przypominają kierowcom o obowiązku przestrzegania przepisów drogowych. Szczególną uwagę zwracajmy na prędkość, która musi być dostosowana nie tylko do warunków atmosferycznych, ale również do natężenia ruchu. Pamiętajmy również o tym, że powinniśmy zwracać szczególną uwagę na to co dzieje się na drodze i w jej okolicy. Bądźmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo własne oraz innych użytkowników dróg.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*