Kartuzy. T. Kriger ostro o koleżance z rady: „To przejaw braku szacunku…”

Kartuzy. T. Kriger ostro o koleżance z rady: „To przejaw braku szacunku…”

Radny Tyberiusz Kriger w przesłanym oświadczeniu Klubu „PiS” odniósł się do wczorajszej wypowiedzi swojej koleżanki z kartuskiej rady Haliny Steinki na łamach zKaszub.info, która stwierdziła, że niektóre propozycje do przyszłorocznego budżetu rajców z klubów „PiS” i „Samorządni” są zbyt wybujałe i nie dotyczą najbardziej potrzebnych ludzkich spraw.

Oświadczenie Klubu „PiS” Rady Miejskiej w Kartuzach

„Ze zdumieniem przeczytałem wypowiedź Pani Haliny Steinki na temat naszych propozycji budżetowych. Nigdy nie śmiałbym nazwać propozycji Klubu „Checz” czy kogokolwiek innego propozycjami zbyt wybujałymi i oddalonymi od mieszkańców. Przecież za tymi zadaniami stoją mieszkańcy, którzy niekiedy od wielu lat o nie zabiegają. Niektóre z tych zadań to proste i przyziemne sprawy, które w każdym urzędzie można załatwić od ręki, tylko nie w kartuskim. Oczywistym jest, że nie oczekujemy realizacji wszystkich zadań w przyszłym roku, ale oczekujemy uwzględnienia części z nich, a w przypadku pozostałych ujęcia ich w kolejnych latach.

W mojej ocenie zachowanie Pani Haliny Steinki to przejaw braku szacunku wobec mieszkańców Kartuz, Łapalic, Kalisk, Kiełpina, Grzybna czy pozostałych miejscowości, których zgłoszone przez nas zadania dotyczą. Czy zdaniem Pani Haliny Steinki darmowa komunikacja dla osób starszych, rozbudowa kanalizacji czy utworzenie kąpielisk gminnych to zadania niepotrzebne?

Na marginesie dodam, że wniosek Klubu „Checz” nie spełnia wymogów formalnych, gdyż nie został dotrzymany termin określony w stosownej uchwale Rady Miejskiej. Zgodnie z zawartymi tam zapisami termin na składanie wniosków do budżetu upłynął 10 października. Wieloletni radni powinni o tym wiedzieć.”

Tyberiusz Kriger

Przewodniczący Klubu „PiS” Rady Miejskiej w Kartuzach

Jeden Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*