Kartuzy. Radny Kriger niesłusznie „skarcony” przez burmistrza? „Przypisujecie sobie zasługi urzędu…”

Kartuzy. Radny Kriger niesłusznie „skarcony” przez burmistrza? „Przypisujecie sobie zasługi urzędu…”

Burmistrz Mieczysław G. Gołuński podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w Kartuzach „wywołał do tablicy” radnego Tyberiusza Krigera, zarzucając mu m. in. przypisywanie sobie zasług w sprawie środków z „Polskiego Ładu”. Tymczasem radny Kriger, również na łamach zKaszub.info, chwalił samorząd za działania podjęte w tym kierunku, zaznaczając, że jest to sprawa, w której ważne jest „mówienie jednym głosem”. Zobacz fragmenty wideo z sesji!

Trwa sesja Rady Miejskiej w Kartuzach. W trakcie dyskusji, dotyczącej oświaty w gminie, nieoczekiwanie doszło do wymiany zdań pomiędzy radnym Tyberiuszem Krigerem, a burmistrzem Mieczysławem G. Gołuńskim, który pojawił się na obradach. O ile ten pierwszy starał się zachować spokój, o tyle włodarz nie krył żalu do młodego rajcy, nawiązując m. in. do jego wypowiedzi w mediach społecznościowych odnośnie środków przyznanych z „Polskiego Ładu” dla samorządu.

Przypomnijmy, że radny T. Kriger również na łamach zKaszub.info pozytywnie odniósł się do faktu, iż kartuski samorząd otrzymał środki z rządowego programu, które przeznaczone zostaną na szkołę w Brodnicy Górnej. Chodzi o kwotę 5 milionów złotych. Radny chwalił samorząd podkreślając, że jest to sprawa, w której „konieczne jest, aby mówić jednym głosem”. Włodarz zasugerował jednak, że m. in. radny Kriger przypisuje sobie zasługi kartuskiego urzędu. Zobacz fragmenty wideo z sesji!

Obrady wciąż trwają. Można je śledzić TUTAJ.

 

 

2 komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*