Grand Prix Trójmiasta

Grand Prix Trójmiasta: bieg i nordic walking na 8 km [ZDJĘCIA]

Grand Prix Trójmiasta w biegach i nordic walking na dystansie 8 km to cykl zawodów, którym patronują prezydenci Gdańska, Gdyni i Sopotu. Cykl składa się z trzech biegów i zawodów nordic walking. W niedzielę, 20 listopada zawodnicy rywalizowali pod Sopotem w lesie przy Wiacie Borodziej. Zobacz zdjęcia z trasy!

GP_Trojmiasta_-1003_1200x800

Zdjęcie 1 z 326

272 biegaczy i 111 zawodników nordic walking zostało ukończyło drugi etap Grand Prix Trójmiasta. Zawody na dystansie 8 km odbyły się w niedzielę w lesie przy Wiacie Borodziej. Biegacze wystartowali o godz. 11, a zawodnicy nordic walking 10 minut później.

Ośmiokilometrowy dystans najszybciej z biegaczy pokonał Michał Czapiński z Redy. Do mety dotarł po 30 minutach i 57 sekundach od startu. Drugi był Damian Wnuk z Wielkiego Klincza (0:32:04), a trzeci – Krzysztof Zygenda z Gdyni (0:32:23). Pierwszą kobietą, która przekroczyła linię mety była Aleksandra Baranowska-Trzasko z Gdyni (0:36:17). Drugie miejsce przydało Magdalenie Święckiej z Gdańska (0:36:32). Natomiast na trzecim miejscu bieg ukończyła Agnieszka Szymonaowska z Sopotu (0:37:06).

Z kolei rywalizację nordic walking wygrał Olgierd Depka Prądzyński z Gdyni (0:55:36). Drugie miejsce wywalczył Piotr Brzozowski ze Sławna (0:56:24). Trzecią lokatą musiał zadowolić się Leonard Naczk z Lęborka (0:56:26).

Pośród pań triumfowała Małgorzata Kowza-Dzwonkowska z Gdańska (1:01:36). Drugie miejsce zajęła Adrianna Lipko z Gdyni (1:02:47), a trzecie – Hanna Melzer z Rumi (1:03:58).

Skomentuj: Grand Prix Trójmiasta: bieg i nordic walking na 8 km [ZDJĘCIA]