City Trail w Trójmieście

City Trail w Trójmieście wygrali Łukasz Kujowski i Monika Czapiewska [ZDJĘCIA]

Czwarty bieg piątej edycji City Trail w Trójmieście wygrali – tak jak poprzednio – Łukasz Kujawski i Monika Czapiewska. Biegacze rywalizowali w niedzielę, 15 stycznia na pięciokilometrowej trasie w Gdyni. W zawodach udział wzięło 337 zawodników. Zobacz zdjęcia!

no images were found

Zwycięzca zawodów – Łukasz Kujawski ma na koncie już dwie wygrane i jedno drugie miejsce, jest zatem jednym z głównych pretendentów do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej cyklu. Dzisiejszy czas Łukasza to 16:47.

– Od początku narzuciłem swoje tempo i skupiłem się na walce z gdyńskimi „górami” i dużą warstwą śniegu, która na szczęście – dzięki kolcom – nie dała się tak bardzo we znaki – mówi Łukasz Kujawski. – Trasa była też bardzo dobrze przygotowana biorąc pod uwagę aktualną pogodę. Solidnie się zmęczyłem i z tego jestem bardzo zadowolony. Drugie zwycięstwo z bezpieczną przewagą oraz aktualna dyspozycja bardzo mnie cieszą – dodaje zawodnik z Żukowa.

Drugie miejsce zajął Michał Czapiński (17:34), a trzecie Radosław Piotrowski (18:44).

Wśród pań zwycięstwo odniosła – po raz drugi w tym sezonie – Monika Czapiewska, która na pokonanie trasy potrzebowała 20 minut i 2 sekundy. Monika – podobnie jak Łukasz Kujawski – ma na koncie dwa zwycięstwa i jedno drugie miejsce.

Drugą lokatę wywalczyła dzisiaj Monika Rolbiecka (20:12), a trzecia była Aleksandra Baranowska-Trzasko (21:04).

W dzisiejszych zawodach nie zabrakło także znacznie młodszych zawodników – startujących w cyklu CITY TRAIL Junior. W pięciu kategoriach wiekowych wzięło udział ponad 70 młodych sportowców.

Kolejne – piąte już zawody CITY TRAIL Trójmiasto odbędą się 19 lutego. Ostatni bieg w edycji zaplanowany jest na 26 marca.

Skomentuj: City Trail w Trójmieście wygrali Łukasz Kujowski i Monika Czapiewska [ZDJĘCIA]