mat. promocyjny

GKS Żukowo: szczypiorniści zdobyli kolejny punkt

Drużyna piłkarzy ręcznych GKS Żukowo 25 lutego 2017 gościła drugi zespół w tabeli rozgrywek I ligi – OKPR Warmia Traveland Olsztyn. Mecz oglądało ponad 200 osób.

GKS Żukowo – OKPR Warmia Traveland

Pierwszą bramkę w meczu zdobyli nasi rywale, ale zawodnicy z Żukowa natychmiast odpowiedzieli trzema trafieniami. Do bramki rywali trafiali kolejno: Paweł Dzierżawski, Marek Marciniak i Michał Orzechowski. Od razu zareagował trener olsztyńskiej drużyny, Gienadyj Kamielin, biorąc czas dla swojego zespołu. Jednak niewiele to pomogło. Praktycznie do 25 minuty pierwszej połowy Żukowianie prowadzili różnica kilku bramek. W samej końcówce po trzech celnych rzutach zawodników z Olsztyna, udało im się zmniejszyć stratę do jednej bramki. Ta część spotkania zakończyła się wynikiem 13 : 12 dla GKS Żukowo.

Początek drugiej połowy był bardzo podobny do pierwszej. Najpierw goście, a potem szybka odpowiedź gospodarzy. Zapowiadało się, że do końca meczu zawodnicy GKS utrzymają przewagę i spokojnie wygrają mecz. Jednak między 40 a 50 minutą w grze drużyny z Żukowa nastąpił przestój. Rywale zdobyli 7 bramek, na co nasi zawodnicy odpowiedzieli tylko jednym trafieniem. Sędziowie udzieli kilka indywidualnych – 2 minutowych kar, co powodowało, że graliśmy w osłabieniu. Na tę sytuację szybko zareagowali trenerzy naszej drużyny, panowie Jakub Bonisławski i Leszek Biernacki, korzystając z przerwy technicznej. Po udzieleni wskazówek zaczęliśmy odrabiać straty. Po bardzo emocjonującej końcówce, po celnych trafieniach Szymona Adamczyka i Oskara Niedziółki udało się doprowadzić do remisu.

Kolejne mecze GKS Żukowo

Po raz kolejny zawodnicy GKS Żukowo pokazali, że walczą do końca. Kolejny bardzo trudny rywal miał wiele kłopotów, mieliśmy bardzo dużą szansę na odniesienie kolejnego zwycięstwa. Zabrakło dosłownie kilku sekund. Zgodnie z opinią trenerów, przed rozpoczęciem tego spotkania, wynik remisowy każdy brałby „w ciemno”, po zakończeniu pozostał pewien niedosyt. Z perspektywy całego meczu obiektywnie można stwierdzić, że wynik był jak najbardziej sprawiedliwy.

Kolejny mecz nasza drużyna rozegra 4 marca, na wyjeździe. Rywalem będzie Real Astromal Leszno. Do hali w Żukowie zapraszamy 11 marca na mecz z kolejnym zespołem z czołówki tabeli – Nielbą Wągrowiec, Początek meczu o godz. 18.00.

GKS Żukowo – Warmia Traveland Olsztyn 25:25 (13:12)

GKS Żukowo: Plaszczak, Kaczmarek – Niedziółka 6, Marciniak 5, Orzechowski 3, Adamczyk 3, Ciszewski 3, Dzierżawski 2, Wiczkowski 2, Babieracki 1 oraz Radecki, Czarnecki.
Karne: 0/1.
Kary: 12 min. (Dzierżawski 4 min., Wiczkowski, Orzechowski, Ciszewski, Adamczyk – po 2 min.).

Warmia Traveland: Gawryś, Zakreta – Fugiel 10, Malewski 5, Dzieniszewski 2, Kozakiewicz 2, Królik 2, Deptuła Piotr 1 oraz Krawczyk, Dzido.