GKS Żukowo: wyjazdowe zwycięstwo piłkarzy ręcznych

Piłkarze ręczni GKS Żukowo: mają już na koncie swoje pierwsze wyjazdowe zwycięstwo! Drużyna w rozgrywkach o awans do półfinału Mistrzostw Polski Juniorów pokonała zespół Orlen Wisły II Płock .

 GKS Żukowo: pierwsze wyjazdowe zwycięstwo piłkarzy ręcznych

Mecz odbył się w nietypowym terminie, Nietypowo, bo w środku tygodnia, w środę 22 lutego. Rozegrany został w Płocku. Żukowianom po raz pierwszy w tym sezonie udało się zdobyć komplet punktów w hali przeciwnika.

Zobacz też:  GKS Żukowo: treningi pokazowe [ZDJĘCIA]

Pierwsza połowa była dość wyrównana. Bramki na zmianę zdobywali zawodnicy obydwu drużyn. W naszym zespole skutecznie zagrali: Oskar Niedziółka (5 bramek), Paweł Ciszewski (5 bramek) oraz powracający do wysokiej formy Marek Marciniak (4 bramki). Po 30 minutach gry na tablicy wyników płockiej hali widniał wynik 18 :14 dla naszej drużyny.

Po przerwie gospodarze wzięli się za odrabianie strat. W ciągu trzech początkowych minut zdobyli trzy bramki, zmniejszając różnicę do jednego trafienia. Jednak nasi zawodnicy szybko odpowiedzieli kolejnymi celnymi rzutami i już do końca meczu nie pozwolili rywalom zbliżyć się na mniej niż dwie bramki. W drugiej połowie skuteczności nie stracili Niedziółka, Ciszewski i Marciniak. Pozostali zawodnicy włączyli się do walki w obronie i po końcowym gwizdku sędziów ręce w geście triumfu podnieśli nasi zawodnicy.

Dzisiejsza wygrana to świetny prognostyk przed kolejnym meczem, który rozegramy już w najbliższą sobotę, 25 lutego w Żukowie, a rywalem będzie OKPR Warmia Traveland Olsztyn. Początek meczu o godz. 16.00.

Orlen Wisła II Płock – GKS Żukowo 30:33 (14:18)

Żukowo: Artur Kaczmarek, Patryk Plaszczak – Mateusz Babieracki 2, Oskar Niedziółka 10, Marek Marciniak 7, Michał Orzechowski 2, Paweł Ciszewski 7, Karol Radecki, Filip Wiczkowski 2, Szymon Adamczyk 2, Krzysztof Czarnecki, Kacper Reseman, Paweł Dzierżawski 1. 

Karne: 0. Wykluczenia: 8 minut (Dzierżawski – 2, Babieracki, Czarnecki po 1 )

Wisła: Marcin Ruciński, Paweł Więckowski – Mateusz Piechowski 4, Wiktor Bronowski 5, Jakub Ciećwierz 6, Miłosz Rupp 3, Michał Szczutowski, Krystian Wołowiec 5, Karol Kisiel 1, Aleksander Olkowski 1, Damian Woźniak 1, Filip Koper 1, Adam Zaremba 1, Leon Sowul 2

Karne: 4/3. Wykluczenia: 6 minut (Piechowski – 2, Woźniak -1)

Tabela grupy A I ligi po 15. kolejce

1 Spójnia Gdynia 27
2 OKPR Warmia Traveland Olsztyn 23
3 Kancelaria Andrysiak Stal Gorzów 22
4 Polski Cukier POMEZANIA Malbork 20
5 MKS Nielba Wągrowiec 20
6 MKS Real-Astromal Leszno 19
7 Sokół Browar Kościerzyna 18
8 Orlen Wisła II Płock 13
9 MKS Wieluń 13
10 SMS ZPRP Gdańsk 13
11 WKS Grunwald Poznań 12
12 GKS Żukowo 8
13 MKS Mazur Sierpc 6
14 WKS Śląsk Wrocław 3

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*