Żukowo. Węzły integracyjne – trwają zaawansowane prace

Żukowo. Węzły integracyjne – trwają zaawansowane prace

Trwają prace drogowe przy realizacji węzłów Żukowo i Rębiechowo. W przypadku pierwszego z nich wykonanie prac szacuje się na ok. 80 procent, w przypadku drugiego na ponad 20.

W przypadku węzła Żukowo prace drogowe zauważyć możemy przede wszystkim przy ulicy Gdyńskiej w Żukowie, gdzie powstaje ścieżka rowerowa. Po świętach wielkanocnych planowane jest rozpoczęcie prac budowlanych na ulicy Pożarnej w Żukowie, w tym przypadku aura zimowa nie pozwoliła na wcześniejsze roboty w tym miejscu. W kwietniu również uzupełniana będzie masa asfaltowa na przygotowanych odcinkach ścieżek.

W przypadku węzła Rębiechowo, obecnie prace prowadzone są równolegle na: drodze powiatowej Miszewo-Rębiechowo, drodze gminnej, ul. Mickiewicza w Chwaszczynie, drodze gminnej w Lniskach (Jarzębinowa) oraz w Leźnie (Jarzębinowa oraz Pałacowa i Św. Floriana) do sołectwa Czaple, a także na ulicy Akacjowej w Rębiechowie. W kwietniu rozpoczną się prace wzdłuż drogi krajowej nr 20 w Miszewie, natomiast w czerwcu powinno nastąpić zakończenie prac budowlanych całego węzła.

Łączna wartość robót budowlanych węzła w Żukowie opiewa na kwotę ok. 14,5 milionów złotych, z czego ok. 5,8 miliona złotych stanowi dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. W przypadku węzła Rębiechowo wartość zadania to około 24,5 miliona złotych. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Wysokość dofinansowania to około 8,8 miliona złotych.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*