dav

ZSP w Somoninie z „Kartą jakości mobilności”

Agencja Narodowa Programu Erasmus+ przyznała Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie „Kartę jakości mobilności” na lata 2016 – 2020.

20190324_125437

Zdjęcie 1 z 6

Dokument ten potwierdza wysoką jakość pracy w projektach oraz we współpracy międzynarodowej. Od lat placówka realizuje projekty z wieloma krajami i instytucjami, m.in. z Belgii, Niemiec, Turcji, Grecji, Włoch, Malty, Hiszpanii, Portugalii. Dotychczas Szkoła pozyskała środki z programów UE na kwotę ok. 5 mln zł.

Aktualnie ZSP w Somoninie realizuje kilka projektów Erasmus+.

W ostatnich dniach, z miesięcznych praktyk zagranicznych w Niemczech powrócili uczniowie ZSZ i BS I stopnia, kształcący się w zawodach: murarz, stolarz, hydraulik i mechanik pojazdów samochodowych. Odbywali je w ramach projektu „Partnerstwo w kształceniu zawodowym”. Nowe doświadczenia zawodowe uczniowie zdobywali w renomowanych niemieckich firmach.

W kwietniu i maju 2019r. kolejni uczniowie oraz nauczyciele ZSP wezmą udział w kolejnych stażach zagranicznych: 4 nauczycieli w Portugalii i na Malcie oraz dwie grupy uczniów w Belgii i Grecji, a w okresie wakacji w pozostałych krajach. Łącznie 38 uczniów i 16 nauczycieli.

Ponadto w kwietniu Szkoła kolejny raz organizowała staże dla 9 uczniów ze szkoły 1 EPAL N. IONIAS w Volos (Grecja). Odbywały się one u lokalnych pracodawców, m.in. PPHU „Artstal”; „AUTO MIRAS”– Handel i Usługi Motoryzacyjne; „Wodjar” Sp. z o.o; „Afrodyta” – Gabinet Odnowy Biologicznej; Salon Fryzjerski – B.Drewek; Zakład Fryzjerski – B.Hein. Zarówno greccy uczniowie, jak i polscy pracodawcy są zadowoleni ze współpracy. Za wyrozumiałość, zaangażowanie i pomoc w realizacji staży, pracodawcom szczególne podziękowania składa dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie.

Reklamy


W ramach wdrażania strategii umiędzynarodowienia Szkoły, oprócz staży dla uczniów i nauczycieli, placówka uczestniczy w międzynarodowych konkursach gastronomicznych, realizuje też projekt partnerstwa strategicznego „Zacznij swój biznes”. Praca uczniów w tym projekcie polega na rozkręceniu przez uczestników własnej firmy i jej reklamie.

Plany Szkoły na przyszłość dotyczą zwiększenia ilości wyjazdów zagranicznych, szczególnie dla uczniów szkoły branżowej. Liczba mobilności, w stosunku do wielkości naszej szkoły, jest wysoka, a motywacja uczniów do udziału w wyjazdach zagranicznych jest coraz większa.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*