Zmiany kadrowe w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim

Zmiany kadrowe w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim. Zobacz, kto zyskał, a kto stracił!

W Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim nastąpiły zmiany kadrowe, które – jak informują służby prasowe wojewody – związane są z nowelizacją ustawy o służbie cywilnej z 30 grudnia 2015 r. Publikujemy w całości komunikat przesłany przez pracowników biura Prasowego Wojewody Pomorskiego.

Fot.: pixabay.comW Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Gdańsku, w związku z nowelizacją ustawy o służbie cywilnej nastąpiły następujące zmiany kadrowe:

Pan Krzysztof Retyk został powołany na stanowisko Dyrektora Generalnego Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku. Pani Ewelina Dajnowska-Burkiewicz, dotychczasowy Dyrektor Generalny, zajmująca wyższe stanowisko w służbie cywilnej, objęła stanowisko radcy Wojewody Pomorskiego, jednocześnie złożyła wniosek o przejście na emeryturę.

Zobacz też: Inwestycje na Pomorzu: Zagospodarowanie Wyspy Spichrzów. Prace ruszają! [WIZUALIZACJE]

Poniżej lista osób, które zajmowały stanowiska dyrektorskie, i które zostały ponownie powołane na te same stanowiska. Są to:
1. Pani Bożena Sitnik-Pietrzykowska – Dyrektor Wydziału Kontroli,
2. Pan Ryszard Sulęta – Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego,
3. Pan Jerzy Karpiński – Dyrektor Wydziału Zdrowia – Pomorskiego Centrum Zdrowia Publicznego,
4. Pani Ewa Kuczyńska – Dyrektor Wydziały Prawnego i Nadzoru,
5. Pani Danuta Janiak – Dyrektor Wydziału Finansów i Budżetu,
6. Pani Magdalena Goldszmidt – zastępca Dyrektora Wydziału Finansów i Budżetu,
7. Pani Sylwia Kałuża–Ruesta – Dyrektor Wydziału Nieruchomości i Skarbu Państwa,
8. Pan Rafał Łabuda – zastępca Dyrektora Wydziału Nieruchomości i Skarbu Państwa,
9. Pani Krystyna Kobylińska – zastępca Dyrektora Wydziały Polityki Społecznej.
Poniżej lista pracowników, którzy wcześniej zajmowali stanowiska kierownicze w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim, a które zostały powołane na wyższe stanowiska w służbie cywilnej.
1. Pani Małgorzata Cymerys – dotychczasowy zastępca Dyrektora Wydziału Infrastruktury została powołana na Dyrektora Wydziału Infrastruktury.
2. Pani Katarzyna Szafarz – Gabor – dotychczasowy zastępca Dyrektora Wydziału Administracyjno-Gospodarczego została powołana na Dyrektora tego wydziału.
3. Pani Justyna Kowalczyk – dotychczasowy kierownik w Biurze Kadr i Organizacji, powołana na Dyrektora Biura Kadr i Organizacji.
4. Pan Jarosław Ziętkiewicz – powołany został na zastępcę Dyrektora Wydziały Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców, wcześniej pełnił funkcję Kierownika Oddziału Paszportów w Gdyni.

Na stanowisko Dyrektora Wydziału Polityki Społecznej została powołana Pani Katarzyna Stanulewicz – osoba dotychczas nie związana stosunkiem pracy z Pomorskim Urzędem Wojewódzkim w Gdańsku.
Na dzień dzisiejszy, tj. 23 lutego 2016 r. w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Gdańsku jest 5 wakatów na wyższe stanowiska w służbie cywilnej. Są to:
1. Dyrektor Biura Wojewody,
2. Dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców (Pan Bernard Mathea – dotychczasowy dyrektor wydziału rozwiązał stosunek pracy z PUW w związku z przejściem na emeryturę);
3. zastępca Dyrektora w Wydziale Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego,
4. zastępca Dyrektora Wydziału Infrastruktury,
5. zastępca Dyrektora w Wydziale Administracyjno-Gospodarczym.
Siedmiu osobom, które zajmowały wyższe stanowiska w służbie cywilnej zaproponowano pracę na innym stanowisku w służbie cywilnej, cztery z nich przyjęły nowe warunki zatrudnienia:
1. Pani Maria Opinc-Bennich – dotychczasowy Dyrektor Biura Wojewody przyjęła propozycję pracy na stanowisku Kierownika Oddziału Paszportów
w Gdyni,
2. Pani Gabriela Konarzewska – dotychczasowy Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej została pracownikiem merytorycznym wydziału,
3. Pani Alina Reiter – dotychczasowy Dyrektor w Wydziale Administracyjno-Gospodarczym, przyjęła zaproponowane warunki pracy na stanowisku głównego specjalisty w wydziale,
4. Pan Zbigniew Kmiecik – dotychczasowy zastępca Dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego przyjął pracę na stanowisku zastępcy Kierownika w Oddziale CPR w w tymże wydziale.
3 osoby nie przyjęły zaproponowanych nowych warunków pracy:
1. Pani Bogumiła Cierpisz – dotychczasowy zastępca Dyrektora Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców,
2. Pani Izabela Foremna – dotychczasowy zastępca Dyrektora Wydziału Prawnego i Nadzoru,
3. Pan Andrzej Kondracki – dotychczasowy Dyrektor w Wydziale Infrastruktury.

W Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Gdańsku jest 20 stanowisk wyższych w służbie cywilnej. 15 stanowisk obsadzono, aktualnie jest wakat na 5 stanowiskach. Każdemu pracownikowi, którego objęła nowelizacja ustawy o służbie cywilnej, zaproponowano nowe warunki zatrudnienia.

Skomentuj: Zmiany kadrowe w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim. Zobacz, kto zyskał, a kto stracił!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*