Złap wodę

Złap wodę

Ruszył konkurs „Złap Wodę Deszczową”. Jest on adresowany do właścicieli nieruchomości położonych na terenie gminy Żukowo, mających możliwość wykorzystania wody deszczowej na własne potrzeby.

Celem konkursu jest wykorzystanie wody deszczowej poprzez praktyczny i efektywny sposób jej zagospodarowania. Woda deszczowa jest zasobem, który warto zatrzymać w miejscu opadu. Każdy złapany jej litr, zmniejsza ryzyko podtopień, powodzi oraz suszy. Zachowując naturalny obieg wody w przyrodzie, wpływamy pozytywnie na mikroklimat i bioróżnorodność. Umiejętne wykorzystanie deszczówki niesie za sobą również walory ekonomiczne. Zbieranie wody deszczowej odciąża kanalizację, obniżając koszty jej utrzymania. Przykładem takiego rozwiązania może być gromadzenie wody w zbiorniku i wykorzystanie jej do podlewania lub założenie ogrodu deszczowego.

Karty zgłoszeniowe wraz z załącznikami należy składać do 30 czerwca. Wszelkie informacje odnośnie konkursu znajdują się w regulaminie na stronie internetowej gminy Żukowo.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*