Żeglarskie Mistrzostwa powiatu kartuskiego w Chmielnie [ZDJĘCIA]

Żeglarskie mistrzostwa powiatu kartuskiego zostały rozegrane w Chmielnie. 13 i 14 maja żeglarze mierzyli się o najlepsze miejsca w klasach: Optimist początkujący, Optimist, Cadet, Omega, jachty kabinowe (T1, T2, T3). Zobacz zdjęcia!

Zeglarskie Mistrzostwa powiatu kartuskiego001

Zdjęcie 1 z 78

Zawody odbyły się nad jeziorem Kłodno. Nagrody zawodnikom wręczali m.in.: starosta kartuski Janina Kwiecień, wójt gminy Chmielno Jerzy Grzegorzewski oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji Edyta Klasa.

Żeglarskie Mistrzostwa powiatu kartuskiego zostały zorganizowane przez Żeglarski Puchar Kaszub. Udział w nich wzięło 31 zawodników.

WYNIKI

1 miejsce w kategorii kabinowe fleet: Arkadiusz Sendlewski i Wojciech Pietruszka
1 miejsce w kategorii otwarte pokładowe fleet: ZUKS Stężyca – Wojciech Wysocki, Jakub Manista, Dominik Reuther
1 miejsce w kategorii Optimist: PORT Mechelinki – Paweł Pelpliński

W skład komisji regatowej weszli: sędzia głwny Dariusz Mazur, zastępca Marta Skrzypkowska i członek komisji Rafał Kranciszewski.

Skomentuj: Żeglarskie Mistrzostwa powiatu kartuskiego w Chmielnie [ZDJĘCIA]