XIV Pomorski Festiwal Piosenki Kaszubskiej „Kaszëbsczé Spiéwë” – Luzino 2016 [WYNIKI]

XIV Pomorski Festiwal Piosenki Kaszubskiej „Kaszëbsczé Spiéwë” odbył się 15 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Lecha Bądkowskiego w Luzinie. Nagrodę GRAND PRIX wyśpiewało Gimnazjum Publiczne w Luzinie, zaś Puchar Trepczyka zdobyła Aleksandra Pilarska SP nr 8 w Wejherowie.

konkurs_piosenki_luzino002

Obraz 1 z 10

GOK Sulęczyno

Młodych wykonawców oceniała komisja sędziowska w składzie: Weronika Korthals – przewodniczący, Witosława Frankowska, Piotr Jędrzejczak, Mieczysław Bistroń i Tomasz Fopke.

Zobacz też: XVII Powiatowa Gimnazjada w piłce ręcznej w Sulęczynie [WYNIKI]

Werdykt jurorów:

KATEGORIA I zespół wokalno – instrumentalny:

I miejsce – Gminne Przedszkole Publiczne Luzino;

II miejsce – SP Luzino;

III miejsce – SP w Choczewie;

III miejsce – Grupa zabawowa przy Bibliotece Gminnej w Luzinie „Fistaszki”.

 

KATEGORIA II – solista:

I miejsce – ZUZANNA KAPISZKA Zespół Szkół w Parchowie;

II miejsce – ALEKSANDRA HINZ SP w Luzinie;

III miejsce – MAJA KLAWIKOWSKA SP w Sierakowicach.

Wyróżnienie: OLIWIA KOBIELA Gminny Ośrodek Kultury w Sulęczynie.

 

KATEGORIA II zespół wokalno – instrumentalny:

II miejsce – SP w Luzinie;

III miejsce – SP im. Józefa Wybickiego w Jastarni.

 

KATEGORIA III solista

I miejsce – ALEKSANDRA PILARSKA, SP nr 8 w Wejherowie;

II miejsce – KAROLINA MIOTK, SP w Mojuszu;

III miejsce – WERONIKA KORCZYŃSKA, ZKiW Brodnica Górna;

III miejsce – MACIEJ KLASS, SP w Luzinie;

wyróżnienie – OLIWIA OKUNIEWSKA, SP im.F.Tredera w Borzestowie;

wyróżnienie – ZOFIA PAŁASZ, Samorządowa Szkoła Podstawowa w Orlu.

 

KATEGORIA III zespół wokalno – instrumentalny:

I miejsce – ZKiW w Brodnicy Górnej;

II miejsce – SP im. Józefa Wybickiego w Jastarni;

III miejsce – Gminny Ośrodek Kultury w Sulęczynie;

III miejsce – SP w Luzinie.

 

KATEGORIA IV solista:

I miejsce – NATALIA MACHOLL, ZKiW w Kamienicy Szlacheckiej;

II miejsce – KAROLINA NACZK,   Zespół Szkół w Kiełpinie;

III miejsce – ZUZANNA BOJKE, Gimnazjum Publiczne w Luzinie;                             

Wyróżnienie: JULIA LAS, Zespół Szkół w Parchowie.

 

KATEGORIA IV zespół wokalno – instrumentalny:

I miejsce – Gimnazjum Publiczne w Luzinie;

II miejsce – Gimnazjum w Miechucinie;

III miejsce – Zespół Szkół w Parchowie.

 

KATEGORIA V solista:

I miejsce – MARCELINA SZROEDER, Zespół Szkół w Parchowie;

II miejsce – KAMILA SYCHTA, Gminny Ośrodek Kultury w Sierakowicach;

III miejsce – BEATA BACH, Zespół Szkół Technicznych w Kartuzach.

 

KATEGORIA V zespół wokalno-instrumentalny:

I miejsce – Kartuskie Centrum Kultury w Kartuzach;

II miejsce – I Liceum Ogólnokształcące w Wejherowie;

III miejsce – ZSZ iO w Kartuzach.

Wyróżnienie: Gminny Ośrodek Kultury w Sulęczynie.

Warto zauważyć, iż sulęczyńska grupa wokalna, prowadzona przez panią Edytę Gawin, a działająca przy Gminny Ośrodku Kultury , wyróżnienie zdobyła po dwóch miesiącach działalności.  

Skomentuj: XIV Pomorski Festiwal Piosenki Kaszubskiej „Kaszëbsczé Spiéwë” – Luzino 2016 [WYNIKI]

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*