„Worek” medali dla kartuskiej reprezentacji SUP

W Wałczu zakończyły się Mistrzostwa Polski SUP. Kartuska reprezentacja prowadzonej drugi sezon sekcji SUP w UKŻ Lamelka Kartuzy wraca z workiem medali, a 11-letnia Michalina Arndt została Mistrzynią Polski na długim dystansie.

W ciągu dwóch dni odbyła się rywalizacja w konkurencjach: sprint, wyścig techniczny i długi dystans, a także fun race na deskach pompowanych skierowany dla amatorów.

Wyniki kartuskich zawodniczek i zawodników:

Michalina Arndt – kategoria „dzieci”:

1 miejsce – długi dystans – 3 km
2 miejsce – wyścig techniczny – 1 km
2 miejsce – sprint – 200 m

Kalina Pytka – kategoria „młodziczki”

9 miejsca w wyścigu technicznym (1 km) i sprincie (200m)

Trenerka młodych zawodniczek – Monika Bronicka zdobyła dwa brązowe medale w kategorii seniorek: w wyścigu technicznym (1 km) i na długim dystansie (12 km).

Paweł Pytka zajął 6 miejsce na długim dystansie desek pompowanych seniorów (5km), a Bartosz Cirocki był 4 w „fun race” (3km). Wałcz i Związek Sportowy SUP zapewnił świetne warunki do ścigania i bardzo intensywne dwa dni przepełnione atmosferą zdrowej rywalizacji i ogólnopolskiej integracji środowiska SUPowego.

Poza osiągniętymi znakomitymi rezultatami zdobyto też nowe nieocenione doświadczenie startowe. UKŻ Lamelka Kartuzy aż 5 razy była wywoływana na podium.