fot. Alicja Hinc/ Wiśta Wio

Wiśta Wio – Ostrzyce gościły najlepszych woźniców [ZDJĘCIA]

Wiśta Wio, czyli doroczne zawody woźniców, to impreza organizowana co roku. Jej tegoroczna edycja odbyła się w poniedziałek, 1 maja na polu biwakowym Stolemek w Ostrzycach. Widzowie podziwiali umiejętności woźniców. Zobacz zdjęcia!

Wista Wio036

Zdjęcie 1 z 77

fot. Alicja Hinc

– Tą imprezę traktujemy jako zabawę, jest to zaproszenie na Kaszuby. Na codzień Ci kuczrowie wożą turystów bryczkami, wozami drabiniastymi, zimą organizują kuligi, ale dziś chcą pokazać jak można się pięknie bawić i przyjemnie spędzać czas – skomentował dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Somoninie Marian Kowalewski.

Zobacz też: Żukowski Przełaj i Hardcore Run w dobrej obsadzie [ZDJĘCIA]

15 dwuosobowych zespołów brało udział w konkursie powożenia bryczkami Wiśta Wio. Ich zadaniem było pokonanie toru przeszkód, gdzie musieli m.in.: wykonać slalom, nabrać do wiadra wody z jeziora, oraz wypić jak najszybciej kufel piwa. 

Na polu biwakowym Stolemek zebrała się spora grupa turystów i mieszkańców, którzy podziwiali wyczyny zdolnych woźniców. W trakcie imprezy muzykę przygrywała kaszubska kapela „Bufet”. 

Po konkursie głównym odbyły się konkursy sprawnościowe dla woźniców, a także zorganizowano zabawy dla najmłodszych. Imprezę poprowadził Piotr Szyc.

Imprezę Wiśta Wio organizowali:

  • GOK Somonino
  • Pensjonat „U Stolema” w Ostrzycach
  • Hodowcy Koni Zimnokrwistych na Kaszubach
  • Kaszubska Akademia Powożenia Bryczkami z Somonina

Skomentuj: Wiśta Wio – Ostrzyce gościły najlepszych woźniców [ZDJĘCIA]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*