Wędkarze pod kontrolą

Wędkarze pod kontrolą

Wybierasz się na ryby? Możesz zostać skontrolowany przez policjanta i funkcjonariusza straży rybackiej.

Policja w ramach współpracy ze strażą rybacką, jak co roku prowadzi działania, których celem jest przede wszystkim ograniczenie nielegalnego połowu ryb, jak również zwalczanie obrotu nielegalnie pozyskanymi do chowu lub hodowli ryb. Mundurowi m. in. legitymują wędkarzy i sprawdzają dokumenty wymagane do połowu. Wspólne służby pełnione są cyklicznie i nadal będą kontynuowane.

Wczoraj patrole składające się z policjantów oraz funkcjonariuszy Państwowej Straży Rybackiej wyjechały w teren kontrolując rzekę Radunia i jeziora powiatu kartuskiego. W ciągu kilku godzinnych patrole przeprowadziły wspólną akcję, której głównym założeniem jest m. in. ograniczenie nielegalnego połowu ryb oraz prowadzenie profilaktyki w tym zakresie z wędkarzami.

Dzielnicowi wraz z strażnikami kontrolowali wędkarzy pod kątem posiadanych uprawnień do prowadzenia amatorskiego połowu ryb, sprawdzali złowione ryby pod kątem legalności oraz wymaganych ich wymiarów ochronnych. Sprawdzali, czy osoby przebywające nad wodą nie popełniają innych wykroczeń, w szczególności czy nie zaśmiecają terenu. Zwracali uwagę również na przestrzeganie przez wędkarzy obostrzeń związanych z COVID – 19.

Policja i Straż Rybacka apelują, aby pamiętać, że osoby łowiące ryby powinny posiadać przede wszystkim kartę wędkarską oraz zezwolenie od Polskiego Związku Wędkarskiego. Ponadto należy pamiętać o obowiązku przestrzegania przepisów Ustawy w zakresie: wymiaru ochronnego ryb i ich okresu ochronnego.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*