W Chmielnie odbędzie się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne „Nie bądź dzbanem 2019”

W Chmielnie odbędzie się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne „Nie bądź dzbanem 2019”

Już 25 września o godz. 10:00 na sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chmielnie rozpocznie się wydarzenie profilaktyczno-edukacyjne „Nie bądź dzbanem 2019, czyli spotkanie na poziomie”.

„Nie bądź dzbanem 2019″ to wyjście naprzeciw obecnym problemom młodych ludzi. Chcemy promować pozytywne postawy, a także inspirować do dobrych zachowań. Dodatkowo poprzez to zadanie, chcemy zwalczać i pomagać w problemach młodzieży. 
Spotkanie w Chmielnie będzie okazją do obejrzenia debaty oksfordzkiej w wykonaniu młodzieży z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie. Teza debaty brzmi: „Media społecznościowe sprzyjają hejtowi i mowie nienawiści”. 
Rozstrzygnięty zostanie także I Konkurs Filmowy „Nie bądź dzbanem”. Na sali widowiskowej odbędzie się pokaz nadesłanych filmów, a także wręczone zostaną nagrody dla najlepszych. Filmy oceniało jury w składzie: Piotr Lewna – twórca kanału YT „Ten od marketingu”,Martyna Puchalska – psycholog, psychoterapeuta, diagnostyk oraz Aleksandra Robak – fotograf. Przyznana zostanie także nagroda publiczności. 
Podczas spotkania w Chmielnie czekają nas również prelekcje. Dla obecnej młodzieży wystąpią: Martyna Puchalska i Magdalena Borkowska. 
Zadanie „Nie bądź dzbanem 2019, czyli spotkanie na poziomie” zostało dofinansowane ze środków Powiatu Kartuskiego. 

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*