Szkoła w Chmielnie:

Szkoła w Chmielnie: IV miejsce w PKO Biegu Charytatywnym Młodych [ZDJĘCIA]

Szkoła w Chmielnie wzięła udział w PKO Biegu Charytatywnym Młodych, który odbył się 17 września 2016 r. na stadionie AWFiS w Gdańsku.

1474105566197

Zdjęcie 1 z 14

Drużyna składała się ze 12 osobowej sztafety dziewcząt z klas IV,V,VI: Amelia Kowalczyk, Karolina Hadam, Wiktoria Łaszewska, Julia Plichta, Weronika Lubocka, Karolina Jank, Julia Okuniewska, Dominika Turzyńska, Kinga Adamczyk, Iza Etmańska, Marta Makurat oraz z 12 osobowej sztafety chłopców z klas IV,V,VI: Norbert Bryska, Nikodem Regliński, Tycjan Szmidt, Łukasz Witka, Igor Kuper, Hubert Bystroń, Jakub Czaja, Fabian Puzdrowski, Adrian Witka, Kacper Łaszewski, Patryk Kwidziński.

Szkoła w Chmielnie biorąc udział w tym Biegu przyczyniła się do wsparcia celu charytatywnego. Uczestnictwo w Biegu zostało przeliczone na złotówki, a uzyskana w ten sposób kwota została przekazana na dożywianie dzieci z ubogich rodzin w województwie pomorskim.

Dzieci rozpoczęły udział w Biegu od biegu integracyjnego na dystansie 600 m, który prowadziła Anna Rogowska – brązowa medalistka igrzysk olimpijskich, mistrzyni świata, halowa mistrzyni Europy oraz wicemistrzyni świata w skoku o tyczce. Wszystkie dzieci po ukończeniu Biegu otrzymały pamiątkowy medal.

Rywalizacja sztafetowa w poszczególnych kategoriach wiekowych odbywała się oddzielnie dla dziewcząt i chłopców.  W ostatecznej klasyfikacji Chmielno zajęło IV miejsce i wybiegało dla szkoły 1.500 zł na sprzęt sportowy.

Skomentuj: Szkoła w Chmielnie: IV miejsce w PKO Biegu Charytatywnym Młodych [ZDJĘCIA]