Radni przyjęli uchwałę o ustanowieniu św. Jana Pawła II patronem Sierakowic

Radni przyjęli uchwałę o ustanowieniu św. Jana Pawła II patronem Sierakowic

Na dzisiejszej, specjalnej sesji Rady Gminy została podjęta uchwała ws. ustanowienia św. Jana Pawła II patronem Sierakowic. Została ona uchwalona jednogłośnie.

Na specjalnej, VI sesji Rady Gminy głównym punktem obrad była uchwała ws. woli ustanowienia św. Jana Pawła II Patronem Sierakowic. Jak podkreślono w uzasadnieniu, w Sierakowicach znajduje się wiele elementów związanych z Papieżem Polakiem oraz w sposób szczególny kultywuje się tu jego pamięć. Jest to m.in. Ołtarz Papieski, rzeźba na „ekranie telebimu” oraz obelisk upamiętniający Mszę św. w Pelplinie.

Radni jednomyślni

Radni jednogłośnie wyrazili zgodę na ustanowienie św. Jana Pawła II patronem Sierakowic. Jak podkreślał Mirosław Kuczkowski, Przewodniczący Rady będzie ważnym podsieniem duchowym dla mieszkańców.

– Droga ustanowienia św. Jana Pawła II patronem Sierakowic jest długo. Dobrze by było, gdyby patronat udałoby się uzyskać na przyszły rok. Wtedy nasza miejscowość obchodzić będzie 100-lecie powrotu do Polski – podkreślał Mirosław Kuczkowski.

Podjęcie uchwały przez radnych jest pierwszym etapem w procesie ustanowienia św. Jana Pawła II patronem Sierakowic. Teraz zostanie ona przekazania do biskupa pelplińskiego ks. Ryszarda Kasyna. Jeśli uzyska ona jego aprobatę, przekazana zostanie do Konferencji Episkopatu Polski. Następnym krokiem będzie przesłanie wniosku do Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Wiary, gdzie prefekt będzie ubiegał się o aprobatę Ojca Świętego.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*