Św. Jan Paweł II patronem Sierakowic? Głosowanie nad uchwałą już we wtorek

Św. Jan Paweł II patronem Sierakowic? Głosowanie nad uchwałą już we wtorek

Na specjalnej sesji Rady Gminy Sierakowice ma zostać podjęta uchwała w sprawie wyrażenia woli ustanowienia św. Jana Pawła II patronem Sierakowic. Z inicjatywą tą wystąpili przedstawiciele parafii sierakowickich, stowarzyszeń i wspólnot katolickich, niektóre z lokalnych firm oraz mieszkańcy

Na specjalnej, VI sesji Rady Gminy głównym punktem obrad będzie uchwała ws. woli ustanowienia św. Jana Pawła II Patronem Sierakowic. Jak podkreślono w uzasadnieniu, w Sierakowicach znajduje się wiele elementów związanych z Papieżem Polakiem oraz w sposób szczególny kultywuje się tu jego pamięć. 

Po pielgrzymce do Sierakowic wróciły dwa główne elementy ołtarza, tj. stół ofiarny i sieć z dwoma ptakami, które obecnie znajdują się w centrum Sierakowic. Innym elementem przypominającym nam w Sierakowicach Polaka Pielgrzyma jest rzeźba przedstawiająca Jana Pawła II na ,,ekranie telebimu”. Natomiast, przy głównej alei prowadzącej do ołtarza stoi obelisk upamiętniający Mszę św. w Pelplinie. (…) Gmina Sierakowice współfinansowała te ważne przedsięwzięcia, a autorem projektów jest artysta rzeźbiarz Jarosław Wójcik, mieszkaniec Sierakowic. Wykonawcami prac byli lokalni rzemieślnicy i mieszkanki Sierakowic.

W budowaniu naszej tożsamości na zasadach, o których nauczał Jan Paweł II powinniśmy stale
uczestniczyć, a także wzmacniać się duchowo. Na tej drodze mogą nas wspierać święci patronowie.
Mając św. Jana Pawła II za religijnego opiekuna możemy dalej iść przez świat licząc na Jego pomoc.

Biorąc powyższe pod uwagę, nadanie Sierakowicom – Patrona św. Jana Pawła II jest uzasadnione.

Jeśli uchwała zostanie przyjęta, zostanie ona przekazana biskupowi pelplińskiem, ks. Ryszardowi Kasyna z prośbą o wszczęcie procedury kościelnej w sprawie ustanowienia św. Jana Pawła II Patronem Sierakowic. Jednocześnie dzień 6 czerwca zostanie ustanowiony świętem Patrona Sierakowic.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*