Staniszewo. „Od miecza do szabli…” czyli wyjątkowa lekcja historii z pokazami walk

Staniszewo. „Od miecza do szabli…” czyli wyjątkowa lekcja historii z pokazami walk

W minioną sobotę w Szkole Podstawowej im. gen. Józefa Wybickiego w Staniszewie odbyła się niecodzienna lekcja historii pod hasłem „Od miecza do szabli – polskie tradycje i kultura w szermierce bronią białą” dla uczniów klas 4-8. Ciekawe wykłady, przedstawiające pochodzenie i historię białej broni na terenie Polski, przeplatane były pokazami walk.

Ponadto dzieci, uczestniczące w zajęciach, przystąpiły do prawdziwego treningu z bronią (szablą i mieczem), dzięki czemu miały okazję poczuć smak żołnierskiego rzemiosła. Spotkanie przeprowadzone było przez trenerów Rebiellium Fechtunek Historyczny – szkołę Dawnych Europejskich Sztuk Walki, która jest jedyną na Pomorzu grupą szermierki historycznej, przyjmującej w swoje szeregi dzieci i młodzież.

Jej zawodnicy od kilku zajmują czołowe miejsca w rankingu ogólnopolskim oraz są mistrzami i wicemistrzami kraju. Ta wyjątkowa lekcja historii mogła odbyć się dzięki Fundacji Wyspa Frajdy i gminie Kartuzy, która współfinansowała wydarzenie . Poniżej zdjęcia!

 

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*