Skrzeszewo. Będzie nowe boisko przy „podstawówce”

Skrzeszewo. Będzie nowe boisko przy „podstawówce”

Przy „podstawówce” w Skrzeszewie powstanie nowe boisko z nawierzchni poliuretanowej, zastąpi ono znajdujące się w tym miejscu stare boisko asfaltowe. Z […]

Przy „podstawówce” w Skrzeszewie powstanie nowe boisko z nawierzchni poliuretanowej, zastąpi ono znajdujące się w tym miejscu stare boisko asfaltowe. Z obiektu skorzystają przede wszystkim uczniowie i zwolennicy aktywnej formy spędzania czasu. W ramach zadania obiekt zostanie wyposażony w sprzęt sportowy umożliwiający grę w koszykówkę, piłkę ręczną, siatkówkę oraz tenisa ziemnego.

Płyta nowego boiska będzie mieć wymiar 30 na 15 metrów.  Dodatkowo wybudowany zostanie chodnik i powstaną miejsca postojowe z kostki betonowej, zainstalowany zostanie również stojak rowerowy. W ramach inwestycji zamontowane zostanie też oświetlenie, a obiekt będzie ogrodzony. Wykonawcą prac będzie spółka ELSIK Sp. z o.o. z Żukowa. Koszt inwestycji to 239 850 złotych. Pieniądze na ten cel w całości pochodzą z budżetu samorządu Żukowa.

Gmina wnioskowała co prawda o dofinansowanie tego zadania wspólnie z Pępowem i Niestępowem z Ministerstwa Sportu i Turystyki, wniosek nie znalazł się jednak na liście dofinansowań. Pracę powinny zakończyć się do 70 dni od daty przekazania placu budowy, co z kolei będzie mieć miejsce najpóźniej 31 marca 2021 roku. W planach jest również budowa chodnika z dopuszczeniem ruchu rowerowego przy drodze gminnej Przyjaźń – Skrzeszewo. Umowa na wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę też została już podpisana.

Dokumentację wykona Biuro Projektowe PRO-VIA Leszek Leśniowski z Gdańska. Koszt zadania to 108 240 złotych. Termin to 300 dni licząc od dnia podpisania umowy. Gmina Żukowo złożyła wniosek do Wojewody Pomorskiego o wsparcie tego zadania w ramach dofinansowania inwestycji w miejscowościach, w których funkcjonowały zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolne.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*