Sebastian Bir Mistrzem Polski! Dominika Konkel Mistrzynią Makroregionu!

Sebastian Bir Mistrzem Polski! Dominika Konkel Mistrzynią Makroregionu!

Na sali KS Sobieski Poznań, w ramach Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-23, walczyli zapaśnicy stylu klasycznego z całego kraju. W kategorii do 67 kg świetnie wystąpił Sebastian Bir. Natomiast na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodziczek w Żarach popisały się: Dominika Konkel i Paulina Rejter.

Popisowe walki w kategorii do 67 kg stoczył Sebastian Bir. Cztery pojedynki w bardzo dobrym stylu, przez cały czas kontrola nad przeciwnikiem i dobre taktyczne rozstrzygnięcia. Wszystkie walki wygrane bez straty punktu. Wynik niesamowity, tym bardziej, że jeszcze niecały rok temu poważna kontuzja kolana pod znakiem zapytania stawiała dalsze starty. Szybka interwencja medyczna i rehabilitacja oraz siła woli Sebastiana dały efekt. Po długim czasie stanął na upragnionym najwyższym stopniu podium, to złoto jest wynikiem jego pracy i determinacji.

W turnieju walczyli także Krzysztof Niklas – kat.77kg – IX miejsce i Jędrzej Wiśniewski – 97kg – VIII miejsce. Cartusia zajęła IX miejsce na na XXV startujących zespołów, a w narożniku sekundował trener Bartłomiej Pryczkowski.

Do dobrych wiadomości przyzwyczaja nas także Dominika Konkel, która wraz z Pauliną Rejter broniły naszych barw w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodziczek w Żarach. Dominika poradziła sobie pewnie ze swoimi przeciwniczkami  wygrywając kat. 36kg . Odniosła trzy zwycięstwa tracąc tylko jeden punkt techniczny. Wynik cenny, biorąc pod uwagę, że jest to start w wyższej kategori wagowej. Mniej szczęścia miała Paulina Rejter, która dotarła do strefy medalowej przegrywając walkę o brązowy medal. 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*