Radunia Stężyca zremisowała z Polonią Bytom

Zobacz wideo z konferencji prasowej po meczu Raduni Stężyca z Polonią Bytom, w którym to drużyna z Kaszub zremisowała ze swoimi rywalami wynikiem 1:1. „To już 5. remis u siebie, odkąd pracuję w Raduni. Taka jest piłka, robimy wszystko, żeby wygrać…” – powiedział trener stężyckich piłkarzy.

Kolejnym remisem 1:1 zakończyło się 3. z rzędu spotkanie na Arenie Radunia w Stężycy. W meczu 4. kolejki 2. Ligi stężyccy piłkarze podzielili się punktami z beniaminkiem – Polonią Bytom. Pierwsza połowa to były typowe piłkarskie szachy, bez groźnych okazji i celnych uderzeń z obu stron. Spotkanie nabrało rumieńców dopiero po przerwie.

Ślązacy wyszli na prowadzenie w 56. minucie po strzale i rykoszecie z wolnego wykonywanego przez Tomasza Gajdę. Odbita od muru futbolówka wpadła w okienko bramki. Strzelec gola dla Polonii wyleciał z boiska po drugiej żółtej kartce otrzymanej 11 minut później. Kaszubskie Kanarki wyrównały na kwadrans przed końcem, kiedy to rezerwowy tego dnia Mateusz Kuzimski, skutecznie egzekwował rzut karny – podyktowany za rękę gości we własnym polu karnym.

Na kilka minut przed końcem Wojciech Łuczak po indywidualnej akcji trafił sprzed pola karnego w słupek, a dobitka Nikodema Potraca poszybowała niestety nad poprzeczką i nasze starcie z Królową Śląska zakończyło się polubownym remisem.

Radunia Stężyca – Polonia Bytom 1:1 (0:0)
0:1 – Tomasz Gajda 56 min.
1:1 – Mateusz Kuzimski 75 (k) min.

Radunia: 1. Kacper Tułowiecki – 37. Hubert Zwoźny, 3. Tomasz Dejewski, 93. Łukasz Bogusławski, 6. Jonatan Straus – 17. Nikodem Potrac, 4. Paweł Czajkowski, 33. Bartłomiej Kasprzak, 10. Bartosz Bartkowiak (62, 8. Wojciech Łuczak), 22. Danu Spătaru (84, 23. Szymon Nowicki) – 9. Michał Biskup (62, 7. Mateusz Kuzimski).

Polonia: 39. Eryk Mirus – 24. Dominik Budzik, 29. Adrian Piekarski, 30. Norbert Radkiewicz, 2. Michał Szmigiel (65, 26. Igor Ławrynowicz) – 16. Patryk Stefański (74, 7. Lucjan Zieliński), 6. Daniel Ściślak (88, 14. Łukasz Norkowski), 25. Dominik Konieczny, 18. Tomasz Gajda, 11. Konrad Andrzejczak (46, 20. Łukasz Zejdler) – 19. Dawid Wolny (74, 9. Krzysztof Ropski).

Żółte kartki: Kasprzak, Potrac – Gajda, Wolny, Zieliński. Czerwona kartka: Tomasz Gajda (67′ za drugą żółtą). Widzów: 870. Sędziował: Paweł Horożaniecki (Żary).