Businesswoman carrying folders to work and using phone

Przygotowanie do rozwodu – czy to w ogóle możliwe?

Decyzja zapadła – dwoje dotychczasowych małżonków postanawia się rozstać. Poza fizyczną separacją, obydwojgu zależy na rozwodzie. Szykuje się niemiłe rozliczanie, pranie rodzinnych brudów na sali sądowej i wchodzenie z butami w prywatne życie. Czy do rozprawy jest szansa jakkolwiek się przygotować? A tym bardziej, czy jest możliwość zrobić to na tyle dobrze, by ograniczyć sobie i dawnemu partnerowi tych wszystkich nieprzyjemności? Podstawa to odpowiedni prawnik.

Ustal fakty

Nim staniesz przed sędzią, koniecznie powinieneś jasno i zwięźle określić, jaki jest dokładny powód, dla którego zdecydowałeś się na rozwód. Ustalenie przyczyny to zdecydowanie numer jeden na liście zadań do wykonania w ramach przygotowania do formalnego rozpadu małżeństwa. Niby jest to oczywiste, ale to że tak po prostu czujesz, że od dawna Wam się nie układa, bądź, że jesteście sobą znużeni, wcale nie jest oczywiste dla zupełnie postronnych osób, które przecież kompletnie Cię nie znają. By nie szarpać się między sobą w towarzystwie mnóstwa obcych, oschłych emocjonalnie ludzi, którzy traktują Cię wyłącznie jak kolejnego, przypadkowego klienta, powinieneś przyjść solidnie przygotowany. I to zadanie należy właśnie do obowiązków Twego adwokata. Wybierając rekomendowane kancelarie prawne typu znana marka Frieske działająca w obszarze prawa rodzinnego, cywilnego oraz karnego, masz sto procent pewności, że na sali sądowej nie staniesz jako amator niezaznajomiony z tematem, a rzeczowo, konkretnie i solidnie przygotowany. Twój prawnik powinien uprzedzić Cię, jakie mogą paść pytania, o czym będą chcieli wiedzieć, o jaki temat zahaczą, co wyciągną na wierzch. Dzięki temu unikniesz zawstydzenia, nerwów i niepotrzebnego stresu. W końcu rozwód stanowi według eksperckich statystyk jedną z dziesięciu najbardziej stresujących sytuacji w ludzkim życiu. Adwokat powinien Ci również podpowiedzieć, że podczas ustalania przyczyn rozwoju, często posługuje się utartymi schematami – nałogi, przemoc domowa, zdrada, niezgodność charakterów, brak możliwości rozwoju rodziny przez niechęć któregoś z partnerów do posiadania dzieci czy też niemożność wydania na świat potomstwa.

Reklamy

Czyja wina?

Istnieją dwa typy rozwodów – z wyrokiem bez orzekania o winie – czyli ten przypadek, gdy rozstanie małżonków następuje polubownie, a także z wyrokiem z orzekaniem o winie, a więc, gdy jedna strona zostaje obarczona odpowiedzialnością za rozpad związku. Pamiętajmy jednakże, że nawet gdy zależy nam na spokojnym rozwodzie, w grę wchodzi sporo kwestii formalnych, w tym – co z dziećmi pod kątem prawnym? Pod czyją będą opieką, gdy sąd zasądzi oficjalne rozstanie się rodziców? Jak uregulować sprawę alimentów? Ile i kto komu powinien płacić? Nigdy nie masz pewności, jak postąpi Twój małżonek, dlatego warto być przygotowanym i po raz kolejny w związku z tym odwołujemy się do wsparcia ze strony doświadczonego adwokata. Kiedy natomiast podejmiesz ostateczną decyzję – rozwój z orzeczeniem o winie mojej byłej żony czy ex-męża, koniecznie musisz dostarczyć konkretne rzeczowe dowody na to, że Twój partner zawinił. I w tym, nie trzeba chyba dodawać, że pomóc może Ci tylko i wyłącznie doświadczony prawnik.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*