Przodkowo. Pierwszy na Pomorzu Festiwal Pojazdów Nieudanych, Nieznanych i Zapomnianych już wkrótce!

Przodkowo. Pierwszy na Pomorzu Festiwal Pojazdów Nieudanych, Nieznanych i Zapomnianych już wkrótce!

Już w ostatnią niedzielę sierpnia w Przodkowie spotkają się wielbiciele nietypowej motoryzacji. Odbędzie się tam bowiem Festiwal Pojazdów Nieudanych, Nieznanych i Zapomnianych, organizowany przez grupę pasjonatów, znanych jako Inicjatywa Zjednoczenie Graciarzy Pomorza, słynących z imprez motoryzacyjnych z charakterem.

Na Kaszubach charakterystycznych bądź nietypowych wydarzeń kulturalnych z całą pewnością nie brakuje. Do tego grona niewątpliwie dołączy wkrótce Festiwal Pojazdów Niedanych, Nieznanych i Zapomnianych, który odbyć ma się w niedzielę 29 sierpnia w Przodkowie. Za jego organizacją stoi Inicjatywa Zjednoczenie Graciarzy Pomorza, a partnerem imprezy jest gmina Przodkowo.

Będzie to piknik motoryzacyjny, podczas którego zaprezentowane zostaną nietypowe pojazdy. Celem imprezy jest integracja środowiska, związanego z klasyczną, w tym rodzimą, motoryzacją. W wydarzeniu wezmą udział osoby, prowadzące na YouTube kanały o tematyce motoryzacyjnej, a także blogerzy i autorzy stron motoryzacyjnych. Zgłoszenia pojazdów do konkursów przyjmowane są do 15 sierpnia poprzez formularz na tej stronie.

Zjednoczenie Graciarzy Pomorza to grupa pasjonatów dawnej techniki, w tym motoryzacji, sprzętu audiowizualnego, gier, fotografii oraz innych zapomnianych urządzeń. Szczególny sentyment mają do pojazdów i urządzeń produkcji krajowej, a także krajów byłej demokracji ludowej. Więcej na ich temat już wkrótce w zKaszub.info.

-Propagujemy historię motoryzacji poprzez ukazywanie jej w nieco krzywym zwierciadle, pokazywanie osobliwości motoryzacji i historii z nią związanych – mówi Jowita Kessler, współzałożycielka ZGP. – Jednym z naszych celów jest tworzenie i aktywizacja społeczności poznającej pojazdy oraz urządzenia, w szczególności wśród osób młodych, które mogą nie pamiętać tych rozdziałów historii, a także pokazywanie, że zabawa z techniką dawną to zajęcie dla obojga płci.

Zachęcamy do śledzenia Facebookowego fanpage’a Inicjatywy Zjednoczenie Graciarzy Pomorza! Patronat medialny nad imprezą w Przodkowie, organizowaną przez ZGP, sprawuje portal zKaszub.info. Wydarzeniu towarzyszyć będzie pchli targ starej techniki i motoryzacji, a także szereg innych atrakcji, również dla najmłodszych.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*