Przodkowo. Nowe oświetlenie przejść dla pieszych przy stacji benzynowej i przy „Biedronce”

Przodkowo. Nowe oświetlenie przejść dla pieszych przy stacji benzynowej i przy „Biedronce”

Dwa przejścia dla pieszych w Przodkowie zostały doświetlone nowymi lampami LED. Ta z pozoru niewielka inwestycja znacząco może wpłynąć na […]

Dwa przejścia dla pieszych w Przodkowie zostały doświetlone nowymi lampami LED. Ta z pozoru niewielka inwestycja znacząco może wpłynąć na bezpieczeństwo pieszych i – jak mówi wójt Andrzej Wyrzykowski – jeśli przyniesie zauważalne efekty należy spodziewać się kolejnych tego typu działań w gminie.

Przodkowski samorząd w trosce o bezpieczeństwo pieszych we współpracy z firmą „Energa Oświetlenie” zamontował oświetlenie na dwóch przejściach dla pieszych w stolicy gminy. Doświetlenie tych miejsc opiera się na zastosowaniu dwóch kierunkowych opraw LED, które emitują światło skierowane na obszar przejścia, doświetlając sylwetki przechodzących osób. Jednocześnie nie oślepiają kierowców. Dodatkowe oświetlenie zostało zamontowane na przejściach dla pieszych przy stacji benzynowej oraz „Biedronce” w Przodkowie.

-Liczymy na to, że wpłynie to na poprawę bezpieczeństwa w naszej miejscowości. Jeśli za jakiś czas zobaczymy efekty, podobne oświetlenie będziemy montować w innych miejscach – mówi wójt Andrzej Wyrzykowski. – Nie są to co prawda małe pieniądze, ale jeżeli ma pójść za tym bezpieczeństwo pieszych to sukcesywnie będziemy się tym zajmować. Na pewno w pierwszej kolejności doświetlenie przejść dla pieszych będzie realizowane w pobliżu szkół lub innych placówek, gdzie ruch pieszych jest bardziej wzmożony.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*