Przedszkole w Sierakowicach fot. E.Lejk /zKaszub.info

Przedszkole Samorządowe w Sierakowicach oficjalnie otwarte

Wybudowany w ekspresowym tempie budynek nowego przedszkola w Sierakowicach, został właśnie otwarty. Jest samowystarczalny i ekologiczny.

Przedszkole w Sierakowicach fot. E.Lejk /zKaszub.info
Przedszkole w Sierakowicach fot. E.Lejk /zKaszub.info

Przestronne, nowoczesne i przyjazne naturze – takie jest nowe Przedszkole Samorządowe w Sierakowicach. Jego ekspresowa budowa trwała zaledwie 6 miesięcy, od marca do sierpnia tego roku. Budynek został wybudowany w zupełnie nowej technologii. Jego konstrukcja składa się w całości z drewna. Koszt budowy wyniósł 9,7 mln zł.

Nowe przedszkole w Sierakowicach

Gmina Sierakowice w minionym roku odnotowała rekordowo wysoki poziom przyrostu naturalnego. Był to jeden z najwyższych wskaźników w Polsce. Dzięki temu gmina zyskała miano „Krainy miłości”. Wybiegając jednak myślą naprzód i odpowiadając na bieżące potrzeby mieszkańców, samorząd Sierakowic zdecydował się na stworzenie nowej placówki przedszkolnej.

– Chciałoby się powiedzieć „można”. Można w kilka miesięcy dokonać takiego pięknego dzieła, które będzie służyć wielu pokoleniom. Jest to bardzo nowoczesna inwestycja. Chyba w naszym powiecie nie ma takiego budynku o podobny stopniu nowoczesności, ale teraz spodziewamy się częstych wizyt osób, którzy będą się przyglądali, jak taki obiekt funkcjonuje – podkreślał wójt gminy Sierakowice Tadeusz Kobiela. – Eksperci wyliczyli, że po upływie około 5 lat ten obiekt sam się spłaci.

Budynek przedszkola w Sierakowicach zaprojektowany został na 8 sal dziennych, w których łącznie przebywać może 200 dzieci. Dodatkowo w obiekcie znajdują się pomieszczenia biurowe i administracyjne, socjalne, pracownie specjalistyczne, zaplecze gastronomiczne oraz mała salka gimnastyczna. Wszystkie te pomieszczenia umiejscowione zostały na dwóch kondygnacjach.

Najciekawszymi elementami nowego przedszkola w Sierakowicach są instalacje odnawialnych źródeł energii oraz turbiny wiatrowe. Zastosowane technologie mają zapewnić prawie w całości zapotrzebowanie energetyczne budynku.

Obecnie do przedszkola uczęszcza 150 przedszkolaków, które korzystać mogą m.in. z dwóch placów zabaw. Koszt budowy 9,7 mln zł. Dodatkowe 262 tys. zł to koszty wyposażenia 6 oddziałów.

19092018_przedszkole_sierakowice (1)

Zdjęcie 1 z 23

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*