Profilaktyka i rysunki

Profilaktyka i rysunki

W Bytowie na Placu Garncarskim pojawiła się nietypowa wystawa. Jest ona częścią kampanii promocyjnej realizowanej w ramach programów spółki Copernicus PL pod nazwą „Profilaktyka raka szyjki macicy szansą na wydłużenie aktywności zawodowej mieszkańców województwa pomorskiego” oraz „Profilaktyka raka jelita grubego szansą na wydłużenie aktywności zawodowej mieszkańców województwa pomorskiego”.

Wystawa przedstawia satyryczne rysunki stworzone na potrzeby kampanii edukacyjnej promującej oba projekty – „Rzeczywistość zaskakuje. Nie daj się zaskoczyć”. Jej autorką jest znana trójmiejska rysowniczka Agnieszka Szczepaniak, pracująca pod pseudonimem PapLAlala, której prace towarzyszą projektom od początku kampanii. Każdego roku prezentowane były kolejne rysunki z serii artystki, które w lekki i humorystyczny sposób uświadamiały potrzebę wykonania badań profilaktycznych. 
Wystawa w
ciągu najbliższych miesięcy wielokrotnie zmieni swoje miejsce, nie omijając „białych plam” województwa pomorskiego , czyli rejonów o najmniejszej zgłaszalności na badania profilaktyczne m.in. Starogardu Gdańskiego, Tczewa czy Kościerzyny.

Z darmowych badań cytologicznych i kolonoskopowych, w ramach projektów, mieszkańcy województwa pomorskiego mogą skorzystać jeszcze do końca 2020 roku.

W projekcie „Rzeczywistość zaskakuje. Nie daj się zaskoczyć – zrób cytologię!” mogą brać udział aktywne zawodowo kobiety w wieku 25-59 lat, mieszkające w województwie pomorskim, które w ciągu ostatnich 3 lat nie miały wykonywanej cytologii w ramach programu przesiewowego finansowanego przez NFZ. Zapisów na badania można dokonywać poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie www.cytologia-pomorze.pl lub poprzez kontakt telefoniczny z infolinią pod numerem 58 727 01 30.

Projekt „Rzeczywistość zaskakuje. Nie daj się zaskoczyć – zrób kolonoskopię!” dedykowany jest aktywnym zawodowo mieszkańcom województwa pomorskiego w wieku 50-65 lat (którzy nie mają objawów raka jelita grubego), w wieku 40-65 lat (którzy mają w rodzinie krewnego pierwszego stopnia z rozpoznaniem raka jelita grubego) oraz w wieku 25-65 lat (z rodziny z zespołami genetycznymi) oraz którzy nie mieli nie miały wykonywanej kolonoskopii w ciągu ostatnich 10 lat. By zapisać się na badanie wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na www.kolonoskopia-pomorze.pl lub poprzez kontakt telefoniczny z infolinią pod numerem 58 727 01 30.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*