Polonez Maturzystów – 200 po raz jedenasty zatańczyło na kartuskim Rynku!

Polonez Maturzystów – 200 po raz jedenasty zatańczyło na kartuskim Rynku!

Po raz jedenasty maturzyści zawładnęli Rynkiem w Kartuzach. Aż 200 par zatańczyło dziś poloneza do muzyki skomponowanej przez Antoniego Sutowskiego. W pierwszych parach wraz z młodzieżą, szły władze władze powiatowe oraz gminy Kartuzy.

11012018_polonez (1)

Zdjęcie 1 z 163

Od jedenastu lat na początku stycznia na Rynek w Kartuzach, zapełnia się maturzystami z całego powiatu by wraz z władzami samorządowymi zatańczyć tradycyjnego poloneza. Polonez Maturzystów to niechybny znak zbliżającej się matury, ale też inauguracja sezonu studniówkowego.

Polonez Maturzystów 2019

Na kartuskim rynku mogliśmy dziś zobaczyć uczniów ze szkół: Liceum Ogólnokształcącego w Kartuzach, Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kartuzach, Zespołu Szkół Technicznych w Kartuzach, Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Przodkowie, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie oraz Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Żukowie. W pierwszych parach pojawili się również przedstawiciele władz samorządowych: Starosta Bogdan Łapa, wicestarosta Piotr Fikus, członkowie Zarządu Powiatu, burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński wraz z wiceburmistrz Sylwią Biankowską.

Tańczyli oni do muzyki skomponowanej przez Antoniego Sutowskiego – tradycyjnego kaszubskiego poloneza. Autorem aranżacji jest inny znany muzyk Tadeusz Korthals.

Wraz z kartuskimi maturzystami, tańczyli również w swoich miastach uczniowie z powiatów partnerskich – tatrzańskiego, świdnickiego i łowickiego.

Polonez zakończył się w kościele p.w. św. Kazimierza, gdzie uczniowie modlili się o pomyślne zdanie egzaminów maturalnych.

Reklamy


Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*