Pocisk w Czaplach

Pocisk w Czaplach

Pocisk z czasów II wojny światowej został odnaleziony podczas prac ziemnych w pasie drogowym w miejscowości Czaple. Do czasu przybycia saperów teren znaleziska zabezpieczali dzielnicowi z żukowskiego komisariatu. Policjanci ostrzegają, że pomimo upływu lat takie znaleziska w dalszym ciągu mogą być niebezpieczne. W przypadku znalezienia niewybuchu należy natychmiast powiadomić jednostkę policji.

Wczoraj po godz. 18 dyżurny z żukowskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie o ujawnieniu w Czaplach ponad metrowego pocisku. Na miejsce udali się dzielnicowi, którzy potwierdzili, że podczas prac ziemnych w pasie drogowym ujawniono pocisk pochodzący z okresu II wojny światowej. Policjanci natychmiast zabezpieczyli miejsce przed dostępem osób postronnych i pilnowali znaleziska do czasu przybycia saperów.

Dzisiaj około godz. 10 na miejscu pojawili się saperzy, którzy przystąpili do zabezpieczenia niewybuchu, a następnie jego neutralizacji. Na czas prowadzonych działań policjanci zadbali o bezpieczeństwo okolicznych mieszkańców i zorganizowali ewakuację w promieniu 200 metrów od znaleziska.

Mundurowi przypominają, że tego rodzaju przedmioty pomimo upływu lat w dalszym ciągu są bardzo niebezpieczne. Zabronione jest ich odkopywanie, przenoszenie lub rozbrajanie, ponieważ takie nieodpowiedzialne zachowanie może grozić kalectwem lub śmiercią. W przypadku znalezienia niewybuchu należy niezwłocznie powiadomić jednostkę policji.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*