OKiS w Żukowie nie zwalnia tempa. Rozmowa z Aleksandrą Rogalewską

OKiS w Żukowie nie zwalnia tempa. Rozmowa z Aleksandrą Rogalewską

O pracy w tym i przyszłym roku Ośrodka Kultury i Sportu i w Żukowie Aleksandra Stojowska rozmawia z szefową OKiS-u Aleksandrą Rogalewską.

Fot.: Aleksandra Stojowska
Aleksandra Rogalewska jest dyrektorką OKiS-u od marca 2015 roku, ale pracuje w tej instytucji „od zawsze”. Praca, którą wykonuje jest przede wszystkim pasją. Zależy jej na tym, aby Ośrodek był otwarty na potrzeby lokalnej społeczności i pobudzał w ludziach chęć do obcowania z kulturą.Ukończyła studia podyplomowe na kierunku: „Animacja i zarządzanie instytucjami kultury” w Szkole Wyższej Ateneum. W czasie wolnym podnosi statystki czytelnictwa, ponieważ kocha książki. Lubi też decoupage, czyli wycinanie, przyklejanie i malowanie.

Zobacz też: Jarmark Bożonarodzeniowy w Żukowie: smakołyki, warsztaty, fajerwerki [ZDJĘCIA]

Co teraz oferuje mieszkańcom OKiS w Żukowie?

– Są zajęcia kreatywne dla dzieci i dorosłych, kurs rysunku, malarstwa oraz zajęcia szachowe. Hitem okazała się nauka gry „w baśkę”, która znalazła swoje grono zainteresowanych. Jeśli wszystko dobrze pójdzie, to być może reprezentanci wystąpią na przyszłorocznym turnieju.

Jest również kino, które odnowiło swoją działalność pod nazwą „Kino Radunia – reaktywacja”. Seanse odbywają się na Małej Scenie przy żukowskim gimnazjum. Cieszą się dużym powodzeniem?

– Staramy się wyświetlać nowości – coś co świeżo zeszło z kinowych ekranów. Dużym powodzeniem cieszyły się filmy takie jak „Ida”, czy „ Czarny czwartek”. Jeśli chodzi o filmy dla dzieci, to sala zazwyczaj wypełniona jest po brzegi. Warto dołączyć do naszej grupy na facebooku pod nazwą „Kino Radunia- reaktywacja” , tam znajduje się repertuar.

Przymierzamy się również do założenia dyskusyjnego klubu filmowego. – mówi Pani Aleksandra.

Reklamy


Ośrodek Kultury i Sportu prężnie działa przy wszelkich imprezach sportowych i kulturalnych na terenie gminy Żukowo.

– W tym roku pierwszy raz zorganizowano zawody o Puchar Bałtyku w duathlonie. Przyjechało wówczas dużo ludzi z innych miast, którzy byli miło zaskoczeni tutejszymi krajobrazami. Również po raz pierwszy zorganizowano w Żukowie Mistrzostwa Polski młodzików w zapasach. Były to pierwsze zawody takiej rangi. Spotkały się z pozytywnym odbiorem uczestników i organizatora, więc jest szansa, że w 2018 roku również tutaj się odbędą. Dużym zainteresowaniem cieszył się Maraton rowerowy Xcross MTB, który odbył się we wrześniu i z pewnością zostanie powtórzony. Równie ciekawym doświadczeniem okazała się „Noc Muzeów”, w której nasza gmina wzięła udział po raz pierwszy. Do Żukowa przyjechało wiele osób z innych miast. Te wszystkie imprezy są ogromną promocją dla naszej gminy i cieszymy się, że możemy je organizować. – podkreśla Pani Ola.

Co czeka mieszkańców w nadchodzącym roku?

– Nie zwalniamy tempa, nadal będzie intensywnie. Podczas sezonu w każdy weekend coś się będzie działo. Jak co roku, tradycyjnie kilka dużych imprez m.in.: 24 czerwca „Sobótki”- jesteśmy na etapie podpisywania umów i już niedługo przekażemy informacje o tym, kto wystąpi.„Muza nad Jeziorkiem”, która również spotyka się z ogromnym zainteresowaniem i przyciąga wielu fanów rock’a.

15 stycznia 2017 roku zapraszamy natomiast na finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który zostanie poprzedzony biegiem pt.” Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy”. Na wszystkich przybyłych gości będą czekać występy młodych, utalentowanych mieszkańców w tym Weroniki Korthas, licytacje na rzecz WOŚP, a na koniec jak co roku – światełko do nieba.

Jeśli chodzi o zajęcia w Ośrodku Kultury, również nie zwalniamy tempa, choć mamy nadzieję, że już wkrótce uda nam się zyskać nowe miejsce z nowymi możliwościami. Plany są- teraz trzeba tylko czekać.

Skomentuj:  OKiS w Żukowie nie zwalnia tempa. Rozmowa z Aleksandrą Rogalewską

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*