Nowy chodnik w Baninie

Nowy chodnik w Baninie

Pierwszy etap budowy chodnika przy ul. Tuchomskiej w Baninie został zakończony. Czas na kolejne zadania.

W Baninie powstało 473 metrów ciągu pieszo-rowerowego co, wraz z wjazdami, przełożyło się na 1100 metrów kwadratowych położonej nawierzchni. Nie zabrakło też skrzyżowania, przejścia dla pieszych oraz dodatkowego oświetlenia. Zadanie kosztowało ok. 240 tys. zł i wykonała je Spółka Komunalna Żukowo Sp. z o.o.

Niestety nie udało się porozumieć z właścicielem gruntu przy skrzyżowaniu z ul. Polną i w tym miejscu ścieżka powinna być wykonana w drugiej połowie roku. Co ważne, na etapie uzgodnień jest drugi etap ciągu pieszo-rowerowego od ul. Szafirowej aż do końca obecnie wykonanej nawierzchni asfaltowej. Zakładany termin realizacji to druga połowa przyszłego roku.

W trakcie realizacji lub w planach są już także kolejne zadania. Trwa budowa chodnika w Czaplach. Realizacja inwestycji musiała jednak zostać wstrzymana z uwagi na zaistniałe rozbieżności w zakresie granic ewidencyjnych gruntów. Obecnie Gmina czeka już tylko na zgodę Starosty na dokończenie inwestycji w jej przeprojektowanym przebiegu, który będzie łączył się z dotychczas wybudowanym fragmentem.

Na etapie projektowania jest chodnik na ul. Pszennej w Baninie (jego realizacja połączona będzie z remontem tej ulicy). Planowana jest także budowa chodnika na ul. Książąt Pomorskich w Żukowie.

Natomiast we współpracy z Województwem Pomorskim w 2021r. budowany ma być ciąg pieszo-rowerowy łączący Żukowo z Borkowem. Uchwala w sprawie współfinansowania dokumentacji projektowej została już podjęta.

Reklamy


Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*