Nowe linie autobusowe

Nowe linie autobusowe

W Gminie Kartuzy zostały uruchomione nowe linie autobusowe „miejska” (nr 1) i „sołecka” (nr 9).

Gmina uruchomi dwie linie dla mieszkańców Kartuz oraz sołectw Dzierżążno, Mezowo i Kiełpino: linia nr 1 „Burchardztwo – Kartuzy Prokowska – Burchardztwo” (linia miejska: przejazd po terenie miasta, m.in. na cmentarz w Bilowie oraz na Burchardztwo oraz linia nr 9 „Kartuzy – Mezowo – Kartuzy” (linia sołecka: przejazd po terenie sołectw)

Jak informuje Mieczysław Grzegorz Gołuński, Burmistrz Kartuz, autobusy zostały uruchomione na okres próbny, do 31 grudnia 2020 roku. Po tym czasie zapadną dalsze decyzje co do funkcjonowania linii w roku 2021.
Gmina Kartuzy w celu uruchomienia i utrzymania linii otrzymała dofinansowanie w wysokości maksymalnej 88 tys. 699 zł z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych o Charakterze Użyteczności Publicznej. Umowę podpisali Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich oraz Burmistrz Kartuz.

Warto dodać, że usługi transportowe na zlecenie Gminy będzie świadczył lokalny przewoźnik, Przedsiębiorstwo Autobusowe „Gryf”. Umowę w tej sprawie podpisali dzisiaj Burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński, Skarbnik Kartuz Alicja Szwaba oraz p. Paweł Misiak, dyrektor ds. organizacji przewozów i administracji w firmie P.A. „Gryf”.

Jak poinformował przedstawiciel przewoźnika, bilety będzie można kupić bezpośrednio u kierowcy lub w kasie firmy na ul. Dworcowej w Kartuzach. W autobusach będą respektowane przepisy sanitarne związane z epidemią – pasażerowie będą musieli wyposażyć się w maseczki, aktualnie maksymalne obłożenie miejsc w autobusie wynosi 30 procent.

Mapa przejazdu linii 1
Mapa przejazdu linii 9
Cennik
Rozkład jazdy linia 1
Rozkład jazdy linia 9

Reklamy


Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*