Nielba Wągrowiec pokonała żukowskich szczypiornistów

MKS Nielba pokonała żukowskich szczypiornistów. Mecz odbył się w Żukowie w niedzielę, 8 października.

Kolejny raz w tym sezonie, mecz lepiej rozpoczęła drużyna przeciwna. Pierwszą bramkę w meczu, SPR GKS zdobył dopiero w 6 minucie. Jej autorem był najskuteczniejszy w drużynie gospodarzy – Krzysztof Gądek. Kolejne trafienie miało miejsce dopiero za 10 minut. W całej pierwszej połowie żukowianie wiele razy rzucali w kierunku bramki gości, jednak tam bardzo dobrze bronił Artur Gawlik – doświadczony zawodnik, mające za sobą występy w seniorskiej reprezentacji narodowej. Gospodarze wzięli się za odrabianie strat dopiero w 26 minucie meczu. Szybko zdobyte 4 kolejne bramki (dwie Grzegorza Dorsza, po jednej Damiana Didyka i Karola Radeckiego) zmniejszyły dystans do 4 bramek (7:11). Jednak końcówka ponownie należała do drużyny z Wągrowca, która dzięki celnym rzutom zakończyła pierwszą połowę wynikiem 7:14. Całą pierwszą część meczu, goście grali bardzo agresywnie w obronie. Ostra gra skończyła się dwoma groźnie wyglądającymi kontuzjami. Po ostrych atakach przeciwnika, parkiet musieli opuścić dwaj doświadczeni zawodnicy. Jakub Malczewski doznał urazu barku, a Grzegorz Dorsz kontuzji kolana. Takie straty musiały odbić się na formie SPR GKS Żukowo.

Druga połowa to ponownie świetny początek w wykonaniu Nielby (4 kolejne bramki) oraz bezskuteczna pogoń żukowian. Jeszcze pomiędzy 36 a 43 minutą, dzięki serii celnych rzutów, gospodarzom udało się zmniejszyć różnicę do 6 bramek, ale to było wszystko na co było stać SPR GKS w tym dniu. W 55 minucie przewaga wynosiła już nawet 12 bramek. Dzięki ambitnej postawie zawodników udało się jedynie doprowadzić do końcowego rezultatu 21:30.

Następny mecz SPR GKS Żukowo rozegra w najbliższą środę, 11 października, w ramach rozgrywek o Puchar Polski. Rywalem będzie II ligowa drużyna KS Tytani Wejherowo. Następny mecz w I lidze SPR GKS rozegra na wyjeździe z drużyną Pomezanii Malbork.

Szczegółowe informacje o zbliżających się meczach oraz galerię zdjęć z meczu można zobaczyć na profilu drużyny na portalu Facebook (SPR GKS Żukowo). Serdecznie zapraszamy

SPR GKS Żukowo – MKS Nielba Wągrowiec 21 : 30 (7 : 14)

SPR GKS: Żurawski, Muńko – Wiczkowski , Dorsz 2, Adamczyk Sz. , Radecki 3, Kruszewski , Gądek 8, Hajnos , Malczewski, Komarzewski 1, Didyk 2, Reseman, Wenderski, Kaniowski 3, Woźniak 2.