Fot.: UMWP

Natalia Partyka otrzyma Honorowe Wyróżnienie „Za Zasługi dla Województwa Pomorskiego”

Natalia Partyka, czterokrotna mistrzyni paraolimpijska, otrzyma Honorowe Wyróżnienie „Za Zasługi dla Województwa Pomorskiego”. Wyróżnienie zostanie jej wręczone w poniedziałek, 27 marca br. podczas sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego.

 

Natalia Partyka
Fot.: UMWP

Natalia Partyka, reprezentantka kadry narodowej seniorek tenisa stołowego to – jak już zaznaczyliśmy -czterokrotna mistrzyni paraolimpijska (Ateny (2004), Pekin (2008), Londyn (2012) i Rio de Janeiro (2016)). Zawodniczka trzykrotna uczestniczka również w igrzyskach olimpijskich: w Pekinie (2008), Londynie (2012) i Rio de Janerio (2016). Natalia Partyka, pomimo niepełnosprawności (urodziła się bez prawego przedramienia) rywalizuje z  powodzeniem z zawodniczkami pełnosprawnymi i niepełnosprawnymi. 

Zobacz też:  Marszałek Struk uhonorował olimpijczyków [ZDJĘCIA]

Natalia Partyka w tenisa stołowego gra od 7 roku życia. Pierwsze kroki stawiała w klubie MRKS Gdańsk najpierw pod okiem śp. trenera Aleksandra Mielewczyka, a następnie  Bronisława Zygmanowskiego. Równocześnie została członkinią klubu dla osób niepełnosprawnych „ZRYW” Wejherowo. Po 6 miesiącach od zapoczątkowania przygody z pig-pongiem Natalia Partyka wzięła udział w Mistrzostwach Polski Niepełnosprawnych. Po kilku latach  dołączyła do grupy w Centrum Szkolenia Polskiego Związku Tenisa Stołowego, prowadzonej przez trenerów Leszka Kucharskiego i Jarosława Kołodziejczyka. Obecnie zawodniczka trenuje w ośrodku PZTS-u w Gdańsku pod okiem trenerów: Michała Dziubańskiego, Piotra Szafranka i Grzegorza Nurzyńskiego.

Natalia Partyka jest zawodniczką czeskiego klubu SKST Stavoimpex Hodonin. Zajmuje 76. miejsce w światowym, 31. w europejskim i 2. w narodowym rankingu ITTF. W Polsce reprezentuje Stowarzyszenie Rehabilitacyjno – Sportowe „Szansa – Start Gdańsk”.

Od lat czołowa polska pingpongistka zajmuje wysokie miejsca w plebiscytach sportowych, angażuje się w akcje społeczne, m.in.  w „Zwyciężać mimo wszystko”  Fundacji Anny Dymnej ” Mimo Wszystko”. Od 2004 r. wspólnie z Sylwią Gruchałą i Leszkiem Blanikiem patronuje programowi „Żyj z pasją” Gdańskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień.

Odnotujmy, iż wśród wyróżnionych w minionych latach osób i instytucji znaleźli się m.in.: prezydent Lech Wałęsa, apb metropolita gdański Tadeusz Gocłowski,  prof. Brunon Synak, Bogdan Borusewicz, Politechnika Gdańska, Caritas Archidiecezji Gdańskiej czy Hospicjum im. Ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC w Gdańsku.

Reklamy


Skomentuj: Natalia Partyka otrzyma Honorowe Wyróżnienie  „Za Zasługi dla Województwa Pomorskiego”

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*