Najnowsze inwestycje w gminie Kartuzy

Najnowsze inwestycje w gminie Kartuzy

Mieszkańcy Kiełpina i Mezowa będą mieli nowy odcinek drogi powiatowej o długości 3,73 km w kierunku Dzierżążna. Przebudowywany jest również fragment drogi wojewódzkiej z Leszna do Kartuz. Dodatkowo sporo się dzieje także na kiełpińskim stadionie.

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku realizuje obecnie inwestycję przebudowy fragmentu odcinka drogi wojewódzkiej z Leszna w kierunku Kartuz. To ważny remont szczególnie dla mieszkańców Kiełpina. Oprócz tego Gmina Kartuzy udzieliła 300 tys. zł pomocy finansowej Powiatowi Kartuskiemu na remont odcinka drogi powiatowej o długości 3,73 km w miejscowościach Kiełpino i Mezowo. Inwestycja jest właśnie w trakcie realizacji. Skorzystają na tym też mieszkańcy gminy Somonino, którzy przez Kiełpino i Mezowo dojadą bezpieczniej i bardziej komfortowo do Dzierżążna i dalej do Gdańska. Gmina Kartuzy przeznaczyła również 50 tys. zł, na budowę następnego fragmentu chodnika wzdłuż drogi powiatowej w Kiełpinie.

Warto dodać, że działacze Klubu Sportowego „Amator” Kiełpino we współpracy z Gminą Kartuzy, właścicielem obiektu, dbają o miejscowy stadion, który wzbogacił się o kolejne elementy infrastruktury służącej do uprawiania sportu – tym razem w trakcie montażu są piłkochwyty. W planach jest wymiana ławek dla publiczności – nastąpi to w ramach Funduszu Sołeckiego.

Dzięki współpracy Gminy Kartuzy z KS „Amator” Kiełpino możliwe jest utrzymywanie w stanie należytym murawy na stadionie, co nie jest zadaniem łatwym.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*