Najlepsi absolwenci

Najlepsi absolwenci

Dominika Płotka został najlepszym absolwentem szkoły podstawowej w gminie Sierakowice. Wyróżnienie przyznano Marcie Mielewczyk.

To już 12. edycja konkursu „Najlepszy absolwent” organizowanego przez Radę Gminy Sierakowice. Jak poinformowała Bogumiła Okrój – przewodnicząca komisji oświaty, zdrowia i pomocy społecznej, po raz pierwszy, z uwagi na likwidację gimnazjów, do konkursu nominowano wyłącznie absolwentów szkół podstawowych. Zgodnie z regulaminem nominowani mogą być uczniowie, którzy w klasach VI-VIII na każdy semestr oraz na koniec każdego roku szkolnego otrzymali średnią ocen co najmniej 5,0. Ale to nie wszystko, punktowane są także osiągnięcia w olimpiadach i konkursach przedmiotowych, artystycznych i zawodach sportowych – im wyższa ranga konkursu, tym większa punktacja.

Do komisji oświaty, zdrowia i pomocy społecznej rady gminy wpłynęły dwa akty nominacji. Komisja dokonała punktacji zgodnie z regulaminem konkursu i przyznała tytuł „Najlepszy absolwent szkoły podstawowej w gminie Sierakowice” w roku 2020 Dominice Płotce, absolwentce Szkoły Podstawowej nr 1 im. Floriana Ceynowy w Sierakowicach. Wyróżnienie przyznano Marcie Mielewczyk, absolwentce Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gowidlinie.

Obie uczennice mogą pochwalić się imponującą średnią ocen na każdy semestr przez trzy ostatnie lata edukacji w szkole podstawowej. I tak Dominika Płotka uzyskała w klasie VI średnią 5,23 za I semestr i 5,54 na koniec roku szkolnego, w klasie VII średnią 5,27 za I semestr i 5,33 na koniec roku, a w klasie VIII – 5,40 za I semestr i 5,36 na koniec roku. Marta Mielewczyk w klasie VI uzyskała średnią ocen 5,38 za I semestr i 5,69 na koniec roku, w klasie VII – 5,20 za I semestr i 5,53 na koniec roku, a w klasie VIII – 5,27 za I semestr i 5,80 na koniec roku szkolnego. Na wynik konkursu wpływ mają nie tylko średnie ocen, ale także udział w olimpiadach, konkursach przedmiotowych, artystycznych i zawodach sportowych. Obu absolwentkom serdecznie gratulujemy.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*