Na czym polega dieta pudełkowa?

Na czym polega dieta pudełkowa?

Na czym polega dieta pudełkowa? Dieta pudełkowa opiera się na regularnym spożywaniu posiłków dostarczanych przez firmę cateringową. Jest idealnym wyborem […]

Na czym polega dieta pudełkowa?


Dieta pudełkowa opiera się na regularnym spożywaniu posiłków dostarczanych przez firmę cateringową. Jest idealnym wyborem dla osób zapracowanych, niemających czasu na gotowanie lub przebywających poza domem (np. w hotelu, biurze itp.).

Dieta pudełkowa – na czym się opiera i dla jakich osób jest odpowiednia? 

Wielu ludzi uważa, że stosowanie takiego rozwiązania jest idealną opcją dla wszystkich, którzy chcą pozbyć się kilku dodatkowych kilogramów. Oczywiście jest to prawdą, ale niepełną. Od tego czy dieta pozytywnie wpłynie na zmianę wagi ciała zależy dobranie odpowiednich produktów, które później zostaną przygotowane i dostarczone przez catering. 

Zalecane więc jest skorzystanie z porad dietetyka, który ułoży odpowiedni spis posiłków, odpowiadających dziennemu trybowi życia oraz ciężkości wykonywanej pracy. Warto wiedzieć, że wiele firm zajmujących się dietą pudełkową korzysta ze zdrowych przepisów i dostosowuje się do preferencji, gustów oraz dziennego zapotrzebowania klientów. 

Reklamy


Zalety korzystania z cateringu dietetycznego 

Najważniejszą zaletą korzystania z diety pudełkowej jest oszczędność czasu. Coraz więcej osób pracuje dość intensywnie przez kilka-kilkanaście godzin dziennie i nie ma czasu, ani energii na gotowanie czy przygotowywanie posiłków. W takim wypadku catering jest wybawieniem, ponieważ dostarcza gotowe dania, a zapracowana osoba nie musi nic do nich dodawać (wystarczy je tylko podgrzać). Ilość doręczanych gotowych potraw zależy od wyboru klienta ( najczęściej są to 3-4 dania). 

Dzięki stosowaniu takiego rozwiązania nie trzeba również robić zakupów co, zwłaszcza w dużych miastach, zdecydowanie oszczędza czas. 

Kolejną zaletą korzystania z cateringu dietetycznego jest dbanie o sylwetkę, gdy brakuje czasu na zdrowe gotowanie czy wyjście na siłownię. Dzięki, ułożonej przez dietetyka, diecie klient otrzymuje zdrowe, smaczne posiłki, które dostarczą mu odpowiednią ilość kalorii potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania. Trzeba jednak pamiętać, że przy zamiarze zrzucenia zbędnych kilogramów, należy dbać o regularność spożywanych dań (najlepiej co 3-4 godziny). Może okazać się to sporym wyzwaniem dla osób pracujących w elastycznych godzinach, w trybie zmianowym lub poruszających się po mieście i nie mających stałych, wyznaczonych przerw. 

Zaletą jest również to, że nie trzeba samodzielnie podawać spisu produktów. Firmy ściśle współpracują z dietetykami i kucharzami, którzy dobierają składniki według wcześniej ustalonej diety. Inne danie trafiają do wegetarian, wegan lub osób uczulonych na gluten, a całość jest pod ścisłą kontrolą. 

Dieta pudełkowa – wygodne rozwiązanie dla każdego 

Faktem jest, że dania znajdujące się w pudełkach łatwiej i wygodniej jest przenieść. Wobec tego na takie rozwiązanie mogą się zdecydować studenci, osoby pracujące w stałych miejscach lub ciągle zmieniające swojej miejsce pracy. Dostarczane posiłki są zapakowane w pudełka termiczne, dzięki czemu nie tracą zbyt szybko ciepła i mogą „czekać” na spożycie przez parę godzin. 

Dodatkowo jeśli dana osoba ma takie życzenie, pudełka zawierają opis spożytych kalorii, dzięki czemu wszyscy dbający o sylwetkę mają świadomość ile kalorii dostarczają swojemu ciału. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą świadczącą usługi cateringu dietetycznego w Gdyni i okolicach – PrimaFoodCatering.pl

2 komentarze

  1. Jedną z lepszych zalet diety pudełkowej jest to że nie trzeba gotować. Sama od niedawna korzystam z cateringu Cud i Miód. Mam dokładnie wyliczone zapotrzebowanie kaloryczne w ciągu dnia i nie muszę niczym się przejmować. Wystarczy podgrzać jedzonko i można się zajadać 😀

  2. to przede wszystkim mega wygoda, odkad korzystam z optimal fit to mam o wiele wiecej czasu dla siebie. Serio, wczesniej nie zdawalam sobie sprawy ile mi się schodzi na gotowaniu. I do tego teraz jem mega zdrowo 😀

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*