Marta Goluch wygrała Turniej Poezji Śpiewanej we Włocławku [ZDJĘCIA]

Marta Goluch okazała się bezkonkurencyjna w Turnieju Poezji Śpiewanej na 62. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim we Włocławku. Wybrało ją zarówno jury jak i publiczność! Na sukces pracowała wraz z Mieczysławem Kilarskim.

Marta Goluch
fot. CKBB/ fot. Mariusz Maciejewski – Marta Goluch

Utalentowana mieszkanka Somonina

Marta Goluch jest uczennicą I klasy I Liceum Ogólnokształcącego w Kartuzach, oraz tegoroczną dyplomantką kartuskiej szkoły muzycznej I stopnia w klasie gitary. Młoda artystka mieszka w Somoninie. Jeszcze jako gimnazjalistka wydała swój tomik poetycki w Klubie Literatury i Sztuki im. Grażyny Pytki. 

W marcu odbył się etap gminny-powiatowy, który Marta wygrała bez większego problemu. Później okazała się najlepsza również na szczeblu wojewódzkim, i została wyznaczona na przedstawicielkę województwa pomorskiego.

Zobacz też: Agnieszka Kreft z Somonina skończyła 105 lat

Wyróżnienie dla Mieczysława Kilarskiego

Podczas Ogólnopolskiego finału Turnieju Poezji Śpiewanej zaśpiewała „Kokainę” Agnieszki Osieckiej, „Dwie gitary” Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego i „Filiżankę kawy” Agnieszki Osieckiej. 

Marta Goluch
CKBB/ fot. Mariusz Maciejewski – Marta Goluch

Kartuski gitarzysta, Mieczysław Kilarski, związany z Kartuskim Centrum Kultury otrzymał wyróżnienie za kompozycję do tekstu Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

Skomentuj: Marta Goluch wygrała Turniej Poezji Śpiewanej we Włocławku [ZDJĘCIA]

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*