Magdalena Malotka-Trzebiatowska rekordzistką Polski!

w Siedlcach odbyły się XII Ogólnopolskie Zawody Strzeleckie młodzików i juniorów młodszych, w tych zawodach udział wzięły dwie juniorki młodsze Kartuskiego Klubu Strzeleckiego Dziesiątka. Magdalena Malotka-Trzebiatowska ustanowiła nowy rekord Polski w jej kategorii wiekowej.

W zawodach udział wzięły dwie juniorki młodsze Kartuskiego Klubu Strzeleckiego Dziesiątka: Magdalena Malotka-Trzebiatowska i Dominika Hirsz.

Magda pokazała swoje umiejętności strzeleckie w pierwszym strzelaniu. Strzeliła 509,7 pkt. i zajęła 3 miejsce. Natomiast drugiego dnia Magda ustanowiła nowy rekord Polski w jej kategorii wiekowej strzelając 520,3 pkt.

Następnego dnia w finale również zajęła pierwsze miejsce na podium. Dominika zajęła w pierwszym jak i w drugim strzelaniu 18 miejsce.

Rozpoczynają się także zawody z okazji nadania Praw Miejskich Kartuzom oraz Puchar Kaszub. Odbędą się w naszej Kartuskiej Dziesiątce. Spodziewamy się wielu zawodników i trenerów z różnych stron Polski. Organizatorzy w swoich progach aktualnego Mistrza Świata z Chanwong (Korea Południowa) Tomasza Bartnika, który zdobywając złoto w karabinie sportowym 3×40 wywalczył pierwszą olimpijską przepustkę dla Polski do Tokio 2020 w strzelectwie sportowym.