Konkurs fotograficzny

Konkurs fotograficzny

Fundacja Rozwoju Integracji Społecznej AKCES oraz Kosycarz Foto Press KFP i Galeria Bałtycka zapraszają do wzięcia udziału w VI edycji konkursu fotograficznego: Ogólnopolskie Biennale Fot.ON 2020 im. Maćka Kosycarza

Konkurs skierowany jest do osób z niepełnosprawnością intelektualną, które wykonują amatorsko fotografie związane z własnym życiem codziennym i rodzinnym, zainteresowaniami i aktywnościami. Konkurs kierowany jest również do pracowników i wolontariuszy podmiotów (placówek, organizacji) działających na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną, którzy fotografują osoby niepełnosprawne w czasie podejmowanych przez podmioty różnorodnych działań (zajęcia terapeutyczne, spotkania okolicznościowe, wyjazdy itp.).

W tegorocznej edycji prace oceniane będą już po raz trzeci w podkategorii: Teatr i sztuka. Przewodnią myślą konkursu jest ukazanie osób z niepełnosprawnością intelektualną jako kreatywnych autorów (w przypadku zdjęć wykonywanych przez nich samych), oraz jako pełnoprawnych i wartościowych członków otwartej społeczności, w pełni uczestniczących w jej życiu. Celem konkursu jest również promocja działalności placówek wsparcia dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, odnalezienie osób utalentowanych w dziedzinie fotografii, jak też ukazanie możliwości oddziaływania terapeutycznego, jakie stwarza obcowanie z fotografią.

W dotychczasowych edycjach biennale wzięło udział prawie 400 osób, które nadesłały w sumie ponad 4200 fotografii (Zwycięskie prace z ubiegłych lat można podziwiać w galeriach na profilu facebook.com/biennalefot.ON)

Po wyłonieniu przez profesjonalne jury laureatów konkursu, w pierwszym kwartale roku 2021 w Gdańsku przy Al. Grunwaldzkiej 141 odbędzie się uroczyste wręczenie nagród połączone z otwarciem wystawy pokonkursowej. Dla laureatów przewidziano atrakcyjne nagrody.

Ze względu na tegoroczną trudną sytuację epidemiologiczną przesunięte zostały terminy związane z naszym konkursem!

Reklamy


O nadsyłanie prac konkursowych i kart zgłoszeniowych prosimy więc w tym roku do 31 grudnia 2020 wyłącznie drogą elektroniczną na adres: fot.on@wp.pl.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*