Kaszubski jarmark coraz bliżej

Kaszubski jarmark coraz bliżej

Od dzisiaj można już przesyłać zgłoszenia do dwudziestej dziewiątej edycji Jarmarku Kaszubskiego. Jak co roku, swoje prace zaprezentują twórcy ludowi, będzie można skosztować regionalnej kuchni i posłuchać muzyki.

Tegoroczny jarmark odbędzie się 22 i 23 sierpnia na placu Solidarności. Organizatorzy spodziewają się około 40 wystawców, w skład których wejdą między innymi twórcy ludowi, koła gospodyń wiejskich, oraz stoiska handlowe oferujące regionalne potrawy. Będzie można posłuchać również muzyki na żywo. „Na koncerty gwiazd przychodziło zawsze kilka tysięcy ludzi, natomiast w tym roku nie będzie wielkich gwiazd, żeby nie prowokować ludzi do dużych zgromadzeń. Będzie za to między innymi zespół Kaszuby, Przodkowianie, Hotline i Luigi Pagano” – mówi Leszek Przewoski z Kartuskiego Centrum Kultury, które jest organizatorem imprezy.

Celem organizacji jarmarku jest promocja miasta i kultury kaszubskiej. Opłata za stoisko do 10 metrów kwadratowych wynosi 100 zł za dzień. Do 15 sierpnia można zgłaszać swoje uczestnictwo w jarmarku.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*