Kartuzy. Zebrano już prawie 3600 złotych na utrzymanie tras narciarskich

Kartuzy. Zebrano już prawie 3600 złotych na utrzymanie tras narciarskich

Nowy skuter, który pomoże w ubijaniu kartuskich tras narciarskich – to cel zrzutki, organizowanej przez społecznika Artura Rompca, chcącego wesprzeć trenera Janusza Meissnera, z którego inicjatywy niegdyś powstały trasy biegowe „Cartusia SkiArena”.

Trwa zrzutka na utrzymanie tras biegowych „Cartusia SkiArena”, a jej organizatorem jest społecznik Artur Rompca.  Zamierza on w ten sposób wesprzeć Janusza Meissnera, trenera narciarstwa biegowego, z którego inicjatywy w 2012 roku powstały kartuskie trasy narciarskie. Jak podkreśla nasz rozmówca, Janusz Meissner charytatywnie zajmuje się pracą przy trasach. Do tej pory udało się zebrać już blisko 3600 złotych, a środki zostaną przekazane na konto kartuskiej sekcji narciarskiej.

-Pan Meissner oraz inne osoby do tej pory charytatywnie dbały o trasy biegowe. Nigdy nie dostawały za to żadnych pieniędzy, a należy zwrócić uwagę na to, że z tych tras korzysta wielu ludzi z Trójmiasta. Byłoby miło, gdyby zechcieli oni lub też inne osoby wesprzeć naszą zbiórkę – mówi Artur Rompca. – Cel jest taki, aby odłożyć zebrane środki i przed przyszłym sezonem zimowym zakupić nowy skuter do utrzymania, a więc ubijania tras narciarskich, co pozwoli wydłużyć czas ich życia.

Szacunkowy koszt nowego skutera opiewać może nawet na ponad 20 tysięcy złotych, jednak – jak mówi nasz rozmówca – celem sekcji narciarskiej jest zakup używanego, ale takiego, który sprosta oczekiwaniom jeśli chodzi o utrzymanie tras. Organizatorzy zrzutki zachęcają również do przekazania 1 procenta podatku: Gminny Klub Sportowy „Cartusia” w Kartuzach, 83-300 Kartuzy, ul. Gdańska 15, Nr KRS: 0000492116 133, Cel szczegółowy 1%: sekcja narciarska.

Zrzutkę Artura Rompcy można wesprzeć tutaj. Środki zebrane ponad cel zbiórki zostałyby przeznaczone na inwestycje związane z udogodnieniami na trasie, między innymi zakup kamerki, która pokazywałaby w czasie rzeczywistym warunki pogodowe.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*