Jastarnia po sezonie – co warto zwiedzić

Jastarnia po sezonie – co warto zwiedzić

Polskie morze każdego roku przyciąga wielu turystów, głównie w sezonie letnim. Nie oznacza to jednak, że nad Bałtyk nie warto jechać również po sezonie wakacyjnym. Wybrzeże jest urokliwe o każdej porze roku i wystarczy wybrać odpowiednie miejsce, by cieszyć się udanym urlopem. W szczególności warto odwiedzić Jastarnię, w której nikt nie będzie się nudził nawet po wakacjach.

Jastarnia – urokliwa miejscowość

Jastarnia to miasto położone na Półwyspie Helskim, pomiędzy Chałupami a Juratą. W sezonie letnim miejscowość tętni życiem i staje się kurortem morskim, który przyciąga tysiące turystów. Już pod koniec sierpnia przyjezdnych jest mniej i sklepikarze, restauratorzy czy hotelarze czekają na kolejny sezon.

Turystów w Jastarni można jednak spotkać przez cały rok, chociaż po sezonie letnim już w znacznie mniejszej ilości. Dobrym pomysłem jest wybór miejscowości do wypoczynku w czerwcu lub we wrześniu – apartamenty Jastarnia oraz kwatery prywatne są wówczas tanie, dlatego wyjazd może wiązać się z niewielkimi kosztami.

Dodatkowo w tym okresie pogoda może być całkiem przyjemna, nawet lepsza od wakacyjnej. Wystarczy tylko zwracać uwagę na prognozy pogody.

Co zobaczyć w Jastarni?

Reklamy


Jastarnia poza sezonem to typowa miejscowość spacerowa, w której można solidnie wypocząć. Znajdziemy bez problemu apartamenty w Jastarni, nawet w pierwszej lini brzegowej. W miejscowości zlokalizowanych jest 5 kąpielisk z szeroką plażą,3 przystanie morskie oraz port.

Każdy, kto kocha spacery znajdzie tu coś odpowiedniego dla siebie. Turyści w szczególności upodobali sobie zachody i wschody słońca, które nad Bałtykiem wyglądają szczególnie malowniczo. W Jastarni można podziwiać zabytkowe chaty rybackie, które świadczą o dawnym charakterze miejscowości.

Są tu również liczne umocnienia i fortyfikacje obronne skryte w lasach, które rozciągają się poprzez całą mierzeję i wchodzą w skład Rejonu Umocnionego Hel. W Jastarni znajduje się również piesza ścieżka edukacyjno-przyrodnicza „Torfowe Kłyle”, mającej około 1,9 kilometra długości. Podczas spaceru można podziwiać unikatowe walory przyrodnicze okolicy, w tym zabytkowy drzewostan oraz torfowiska.

Okolica, którą warto zwiedzić

Jastarnia po sezonie oferuje głównie atrakcje spacerowe i daje możliwość zaczerpnięcia świeżego powietrza, przepełnionego jodem. Nie oznacza to jednak, że osoby ukierunkowane na zwiedzanie będą się nudziły. Jastarnia cieszy się bardzo dobrym położeniem – można do niej łatwo dojechać samochodem, autobusem lub pociągiem, co daje duże możliwości każdemu, nawet jeśli nie dysponuje własnym pojazdem.

Warto zwiedzać malowniczą okolicę – ciekawym miejscem jest Hel i jego pas umocnień wojskowych, które skrywają się w lasach okalających miejscowość. Będąc na Helu można zwiedzić Muzeum Rybołówstwa oraz latarnię morską. Miejscowość posiada malownicze uliczki otoczone dawnymi domkami rybackimi, które rozciągają się aż do portu. Z Jastarni blisko jest również do Trójmiasta, pełnego zabytków.

W Sopocie należy zobaczyć słynne molo, w Gdyni malownicze wybrzeże klifowe, natomiast w Gdańsku średniowieczne Stare Miasto. Warto zarezerwować sobie po jednym dniu na odwiedziny w każdym z tych miast.

Apartamenty w Jastarni na wynajem znajdziesz na stronie https://www.blueapart.pl/apartamenty/jastarnia

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*