Droga Czeczewo-Przodkowo wkrótce przejdzie przebudowę. Podpisano umowę

Droga Czeczewo-Przodkowo wkrótce przejdzie przebudowę. Podpisano umowę

W Starostwie odbyło się uroczyste podpisanie umowy z firmą „DROMOS”. Umowa dotyczy przebudowy drogi powiatowej z Czeczewa do Przodkowa w Kawlach Górnych wraz z przebudową skrzyżowania w Czeczewie. Planowany koszt inwestycji to 2 miliony złotych.

[Not a valid template]

Inwestycja obejmować będzie przebudowę drogi powiatowej nr 1927G z Czeczewa do Przodkowa, na odcinku w Kawlach Górnych ze wzmocnieniem nośności i budową chodnika o długości 992 m. W Czeczewie przebudowane zostaną skrzyżowania dróg powiatowych nr 1927G i 1416G na skrzyżowanie typu „małe rondo” o długości 213 metrów. Dodatkowo zadanie przewiduje budowę elementów poprawiających bezpieczeństwo uczestników ruchu. Wykonane zostaną dwuetapowe przejścia dla pieszych, wraz z sygnalizacją ostrzegawczą. 

Remont drogi przy początkowych założeniach kosztować miał 2,7 mln złotych. Do przetargu stanęły cztery firmy. Jednak najlepszą ofertę złożyła firma z Kartuz „DROMOS”, proponując cenę 2 080 403,98 zł brutto oraz 5 lat gwarancji na wykonane roboty. Zaoferowana cena okazała się więc dużo niższa niż przewidywał kosztorys. 

-Najlepszą ofertą okazała się propozycja firmy Przedsiębiorstwa Drogowo-Mostowego ”DROMOS” za cenę 2 080 403,98 zł. Po raz kolejny firma z naszego terenu wygrywa to postępowanie. Ta kwota odbiega od kosztorysu, czyli, że powiat kartuski oraz Wojewoda Pomorski zaoszczędzili po 300 tysięcy. Zadanie jest bardzo istotne dlatego, że poprawia ono stan drogi z Przodkowa do Czeczewa, a przede wszystkim reguluje skrzyżowanie, które będzie w technologi „małego ronda”. Pozwoli to poprawić bezpieczeństwo na tej drodze-mówił Starosta Bogdan Łapa.

Termin zakończenia zadania został wyznaczony na koniec września bieżącego roku. Inwestycja w 50 procentach dofinansowana będzie z Funduszu Dróg Samorządowych.

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*