Dawid Leik będzie reprezentował Polskę w Paryżu

Dawid Leik został laureatem Międzynarodowego Konkursu Gastronomicznego pod patronatem Oliviera Roellingera. 8 czerwca w Paryżu odbędzie się gala wręczenia nagród konkursu. Pojawią się tam laureaci edycji polskiej, szwedzkiej, francuskiej i hiszpańskiej.

Dawid Leik
fot. Alicja Hinc/Dawid Leik

Konkurs Oliviera Roellingera odbywał się na początku kwietnia w ZSP w Somoninie. Uczestnicy konkurowali przygotowując dania z ryb i owoców morza. Musieli przygotować dwa dania – jedno domowe, a drugie restauracyjne. Zadanie wymagało również wycenienia kosztów produktów oraz perfekcyjnej znajomości użytych składników. Z tej wiedzy uczestnicy zostali rozliczeni w ostatnim etapie konkursu podczas rozmowy z jurorami. Mieli wtedy szanse opowiedzieć o tym, co przyrządzili oraz wykazać się wiedzą na temat sposobu połowu ryb i owoców morza, które wykorzystali w daniach.

Dawid Leik
fot. Alicja Hinc/ Dawid Leik

Dawid Leik został laureatem konkursu, który odbył się 6 kwietnia. Teraz pojedzie reprezentować szkołę do Paryża. Wszyscy uczestnicy spotkają się w siedzibie UNESCO podczas Światowego Dnia Oceanów.

Zobacz także: SP Przodkowo: Papieski Gminny Konkurs o Janie Pawle II [ZDJĘCIA]

Reprezentanci poszczególnych krajów będą mieli okazję poznać wyniki tegorocznej edycji konkursu i otrzymać nagrody z rąk Oliviera Roellingera – twórcy konkursu. Kandydaci będą mogli w krótkiej przemowie zaprezentować swoją osobę jury i podzielić się wrażeniami z przebiegu konkursu.

Skomentuj: Dawid Leik będzie reprezentował Polskę w Paryżu

2 komentarze

  1. Blad w pisowni nazwiska. Pisze się Leik.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*